"Fidget spinner uzależnia i hipnotyzuje" - twierdzą Rosjanie

20.07.2017 11:28

Rosjanie wypowiedzą wojnę fidget spinnerom? Rosyjska organizacja konsumencka ostrzegła, że popularny gadżet bardzo silnie uzależnia i może być narzędziem rządowej opozycji. W państwowej telewizji pojawiły się informacje, że zabawka wprowadza w stan hipnozy i zwiększa podatność ludzi na treści głoszone przez przeciwników władzy.

Fidget spinner narzędziem opozycji fot. Instagram

Jedna z rosyjskich organizacji konsumenckich ostrzega, że gadżet, który w ostatnich tygodniach dosłownie zawładnął tysiącami ludzi, uzależnia i hipnotyzuje. Fidget spinner, bo o nim mowa, ma sprawiać, że używający go ludzie są bardziej podatni na treści płynące od opozycji - tak sugerowała wcześniej Rossija 24, publiczna informacyjna stacja telewizyjna Rosji. Padły tam stwierdzenia, że zabawy spinnerami zmieniają ludzi w zombie, wywołując szereg negatywnych skutków w psychice człowieka. Sprawiają, że ludzie stają się podatni na manipulację. Stacja zasugerowała też, że nieprzypadkowo zabawka sprzedawana jest na opozycyjnych wiecach.

Rospotrebnadzor wydał ostrzegawcze oświadczenie, w którym przestrzega przed kupowaniem dzieciom spinnerów niewiadomego pochodzenia czy nabywaniem ich na ulicy. Pojawiły się zalecenia, by zabawkę "testować" pod kątem podejrzanych substancji chemicznych.

Ostrzeżenie to u wielu Rosjan wywołało śmiech. "W jaki sposób mogę to przetestować? Mam dać 1000 dzieci spinnery, by bawiły się przez 1000 godzin, a potem dać im test do napisania?" - wyśmiewa "zalecenia" rosyjskie komik i bloger Yury Khovansky.

RadioZET.pl/TheGuardian/SA

Oceń