Zamknij

Finger piercing. Nowy kontrowersyjny trend zaręczynowy. Na czym polega?

Sylwia Wamej
20.03.2019 10:43
Finger piercing. Nowy kontrowersyjny trend zaręczynowy. Na czym polega?
fot. Ijnstagram.com/charmstudio

Tradycyjne pierścionki zaręczynowe nie odchodzą co prawda do lamusa, jednak dla tych, którzy pragną czegoś zupełnie innego, świetny będzie finger piercing. To trend, który polega na umieszczeniu biżuterii pod skorą.

Finger piercing : piękny i kontrowersyjny trend zaręczynowy

W poszukiwaniu pierścionków zaręczynowych można udać się do jubilera lub odwiedzić salon piercingu. To właśnie tam dziewczyny oddają się zabiegowi finger piercing. Ten kontrowersyjny trend polega na tym, że przekuwa się skórę techniką microdermal. Pod powierzchnię skóry wszczepia się lub wkręca tzw. kotwiczkę, natomiast na zewnątrz widać tylko część ozdobną.

Finger piercing wygląda co prawda uroczo, jednak czy jest bezbolesny? Jak uspokajają piercerzy, wykonując ten zabieg, nie należy obawiać się bólu. Specjaliści podkreślają, że jest to metoda szybka, łatwa i niemal bezbolesna, bo przekłucie jest niegłębokie i podpowierzchniowe. Warto podkreślić, że jeśli kiedyś zdecydujemy się zdjąć kolczyk,  może pozostać po nim mały ślad. Ten rodzaj piercingu szczególnie obciążony jest też ryzykiem infekcji.

Fanki finger piercing podkreślają, że to dość wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba się martwić o to, że można zgubić pierścionek zaręczynowy lub zapomnieć go założyć.  Z kolei delikatna ozdoba pod skórą wygląda minimalistycznie, ale bardzo uroczo.

Zagłosuj

Byłaś/ łeś kiedyś w salonie piercingu?

Liczba głosów:

RadioZEt. fpięc/ SW