Zamknij

Fit Matka Wariatka konkurentką Chodakowskiej i Lewandowskiej?

Redakcja
13.04.2017 15:56
Fit Matka Wariatka kto to
fot. Facebook/FitMatkaWariatka

Kim jest Fit Matka Wariatka? Pojawiła się na Facebooku niemal znikąd, ale błyskawicznie zyskała dużą popularność i grono wiernych fanek, które z nią ćwiczą. Czym przyciąga? Naturalnością, bezpośredniością i brakiem nadęcia.

Kim jest Fit Matka Wariatka?

Joanna Kajsutra to "zwyczajna" dziewczyna z Pszczyny, która kiedyś szukała ciekawych ćwiczeń dla "zwyczajnej" kobiety - takiej, jak ona. Nie mogła znaleźć odpowiadającego jej potrzebom programu, więc ułożyła go sama. Zaczęła ćwiczyć, aż postanowiła zdobytą wiedzą podzielić się z innymi "zwyczajnymi" dziewczynami. Założyła na Facebooku konto "Fit Matka Wariatka" i prezentowała swoje treningi na żywo. Błyskawicznie zaczęła zdobywać popularność. W tej chwili jej profil śledzi już blisko 170 tysięcy osób. Większość z nich kilka razy w tygodniu ćwiczy razem z nią.

"Udowadniam w trakcie transmisji on-line, że wystarczy poświecić sobie godzinę, trzy razy w tygodniu w domu, bez żadnego sprzętu, bez kupowania karnetu na siłowniach, bez trenerów personalnych, aby przy zastosowaniu racjonalnego odżywiania czuć się dobrze i przy okazji dobrze wyglądać" - powiedziała Fit Matka Wariatka w wywiadzie dla lokalnego serwisu Pless.pl. I rzeczywiście, z nią może ćwiczyć każda kobieta, bo Matka prowadzi na Facebooku zajęcia dla osób otyłych, dla osób starszych, a nawet organizuje treningi z tłumaczeniem symultanicznym dla osób niesłyszących. Sama niekiedy ćwiczy w jeansach, czym udowadnia, że jeśli się chce, to naprawdę nie trzeba niczego, by się ruszać.

Joanna Kajsutra stawia na naturalność

Choć Fit Matka Wariatka nie ma jeszcze takiej popularności, jak Ewa Chodakowska czy Ania Lewandowska, to jednak - naszym zdaniem - jest to kwestia czasu. Szybko zyskuje przychylność kobiet, bo nie stawia się w roli ekspertki ani mentora. Przed treningami dużo gada, pozdrawiając dołączające do jej transmisji internautki. Dla każdej z nich ma pozdrowienie, dobre słowo na zachętę. Zdarza się, że kiedy ćwiczy, podbiegają do niej jej dwa psiaki - wtedy przerywa, żeby je pogłaskać i poprzytulać. Jest po prostu naturalna. Kiedy pojawiły się osoby zainteresowane trenowaniem z nią na żywo, wynajęła małą salę gimnastyczną. Szybko okazało się, że na sali nie ma już miejsca, bo tyle jest chętnych.

Joanna Kajsutra sama jest bardzo zaskoczona popularnością, którą tak szybko zdobyła. Postanowiła swoje doświadczenia zebrać "do kupy" i wydała książkę - jak sama pisze na Facebooku, to "książka autorstwa zwyczajnej kobiety, dla zwyczajnej kobiety".

RadioZET.pl/AS