Fotograf zrobił zdjęcia twarzy 20 kobiet przed, w trakcie i po orgazmie

19.10.2017 16:21

Brazylijski fotograf Marcos Alberti przeprowadził nietypowy projekt: wykonał zdjęcia kobiet przed, w trakcie i po orgazmie. Wszystko po to, by przełamywać bariery na temat kobiecej seksualności.

Marcos Alberti fot. Marcos Alberti

Marcos Alberti zrobił zdjęcia twarzy 20 kobiet przed, w trakcie i po orgazmie. Wszystko w ramach "The O Project" - czyli po prostu projektu "Orgazm". W akcji udział wzięły panie w różnym wieku, różnych ras i narodowości. Celem przedsięwzięcia było rozpoczęcie dyskusji na temat samopoczucia seksualnego kobiet.

Każda z kobiet ukazana została w czterech ujęciach. Zdjęcia pokazują zmiany mimiki - niekiedy intensywne, innym razem ledwo widoczne, dokładnie tak zróżnicowane, jak różne są kobiety. Zdjęcia pozbawione są jakiejkolwiek nagości.

Nietypowa sesja powstała przy współudziale marki Smile Makers. Fan Yang, przedstawiciel brandu, stwierdził, że kobieca seksualność częściej postrzegana jest przez pryzmat wstydu czy tajemnicy, uznawana jest za "coś gorszego". Tymczasem każda kobieta ma prawo do kontrolowania swojej seksualności niezależnie od społecznych przekonań i światopoglądu.

RadioZET.pl/Mirror/SA

Oceń