Zamknij

Frytki będą krótsze z powodu suszy! Jak to możliwe?

Redakcja
02.08.2018 10:27
Frytki bedą krótsze
fot. Pixabay

Susza i upały dają się wszystkim we znaki. Niestety, na niedostatku deszczu cierpią też płody rolne. Już teraz wiadomo, że plony m.in. ziemniaków będą dużo niższe niż przed rokiem. Oznacza to wzrost cen i... skrócenie frytek.

Upały i susze, które trwają w Europie już od dłuższego czasu, niosą wielkie konsekwencje dla rolnictwa. Tradycyjnie odbije się to nie tylko na producentach żywności, ale i konsumentach. Już teraz można spodziewać się podwyżek żywności.

Ceny ziemniaków mogą wzrosnąć, frytki będą krótsze

Jak informuje „Puls Biznesu”, już teraz wiadomo, że znacznie mniejsze będą zbiory ziemniaków. Za zachodnią granicą obniżenie plonu ziemniaków już jest widoczne, a w niemieckich mediach już od pewnego czasu mówi się o wyższych cenach ziemniaków. Co ciekawe, konsumenci już mogą przeczytać o braku... frytek.

Niemiecki związek przetwórców owoców i warzyw informuje o dramatycznej sytuacji w branży. Ziemniaki rosną, jednak z powodu suszy są małe. Będzie to miało też inne, nietypowe konsekwencje: konieczność produkowania krótszych frytek.

Czy to czeka także rynek spożywczy w Polsce? Wiadomo już, że polscy rolnicy także zbiorą mniej ziemniaków, nie wiadomo jeszcze dokładnie, o ile.

Miłośników długich frytek uspokajamy. Nie martwcie się na zapas!

RadioZET.pl/Puls Biznesu/SA