Zamknij

Frytki z McDonald's mogą leczyć łysienie — twierdzą japońscy naukowcy

Redakcja
12.02.2018 16:07
Jak leczyć łysienie mcdonalds frytki
fot. Instagram

Co wspólnego mają frytki i problem z wypadaniem włosów? Wydawać się może, że niewiele. Jednak innego zdania są japońscy naukowcy, którzy pracują nad rewolucyjną metodą leczenia łysienia opartą o substancję zawartą w tłuszczu do smażenia frytek.

Japońscy naukowcy pracują nad wyjątkową kuracją zapobiegającą łysieniu i przywracającą porost włosów opartą na nietypowym składniku. Jak zauważyli, pewna substancja chemiczna używana do smażenia frytek w McDonald's, Burger Kingu czy KFC może produkować mieszki włosowe. Zdaniem badaczy z Yokohama National University polidimetylopolisiloksan (PDMS), bo tak nazywa się wspomniana substancja chemiczna, daje przełomowe wręcz rezultaty w regeneracji mieszków włosowych.

Dlaczego w McDonald's nie można dostać majonezu?

Eksperci przyznają, że to właśnie to jest — jak twierdzą na łamach pisma „Biomaterials” — jedna z głównych przeszkód w medycynie regeneracyjnej włosów. Kluczowe jest tutaj szybkie i masowe „hodowanie” mieszków. Tylko podczas jednego eksperymentu naukowcom z Yokohamy udało się stworzyć ich ponad pięć tysięcy.

Eksperymenty, które przeprowadzono na myszach, dały bardzo zaskakujące rezultaty. Okazało się, że te, którym przeszczepiono mieszki wygenerowane z PDMS, bardzo szybko zyskały nowe włosy.

McDonald's z walentynkową ofertą. Szkoda, że tylko w UK

Jak potwierdzają twórcy przełomowej metody, będzie ona służyła walce z łysieniem androgenowym (typu męskiego), które występuje u mężczyzn, jak i kobiet i powoduje aż 95 procent wszystkich przypadków łysienia.

RadioZET.pl/Independent/SA