Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Michał Korościel
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Frytki w domu jak z McDonalda? Wyciekł przepis

06.02.2018 14:34
xxx zet

Eksperci na stronie internetowej poświęconej jedzeniu Greatist.com podzielili się z internautami niesamowicie prostym przepisem na przygotowanie w piekarniku frytek, które są chrupiące na zewnątrz, ale miękkie i puszyste w środku. Jak twierdzą internauci, w ten sposób wyczarować można frytki niemal tak dobre, jak z McDonalda.

Frytki w domu jak z McDonalda? Wyciekł przepis fot. Pixabay

Frytki jak z McDonalda. Przepis na frytki z piekarnika

Blogerzy twierdzą, że sekret przygotowania frytek jak z McDonalda wynika z idealnych proporcji i jednego zaskakującego składnika. Mowa o skrobi kukurydzianej.

Ziemniaki najpierw należy dokładnie umyć, następnie obrać i pokroić w cienkie paski. Jak twierdzą znawcy, frytki w McDonalda powstają z ziemniaków typu Russet Burbanks, z ciemną skórką i białym, mocno skrobiowym miąższem.

Pokrojone w cienkie paski ziemniaki należy osuszyć za pomocą papierowego ręcznika. Przed włożeniem frytek do piekarnika (rozgrzanego do temperatury 180 stopni) należy posypać je dwoma łyżkami skrobi kukurydzianej oraz skropić jedną, dwoma łyżkami oleju rzepakowego. Następnie frytki należy równomiernie rozłożyć na blaszce do pieczenia, najlepiej tak, aby się nie dotykały. Temperaturę należy podwyższyć do 200 stopni i piec przez ok. 15–20 minut, aż frytki będą złociste, jak z
McDonalda.

RadioZET.pl/SI

Oceń