Zamknij

Gasparo: Nowoczesność w klasycznym wydaniu

Redakcja
03.12.2018 18:16
Gasparo: Nowoczesność w klasycznym wydaniu
fot. Shutterstock

Kolekcja Gasparo mebli Forte to kwintesencja nowoczesnego designu XXI wieku, w której klasyka idzie w parze z nowymi trendami. Dzięki niej nawet w najmroźniejsze zimowe wieczory możemy poczuć niesamowitą atmosferę pełną ciepła.

Pod koniec roku odwiedził mnie przyjaciel, który wyemigrował do Danii. Zajmuje się wykończeniem wnętrz. Przygotowywałem kawę, dlatego poprosiłem go, aby rozgościł się w salonie. Tymczasem on nalegał, że potowarzyszy mi w kuchni. Mimo że mieszkał za granicą, gdzie styl życia różni się od naszego w Polsce, doskonale wiedział, że kuchnia jest najważniejszym miejscem w każdym domu. Kiedy tylko do niej wszedł, zauważył, że pomieszczenie doskonale odzwierciedla skandynawskie realia, w którym człowiek czuje się swobodnie i może odpocząć od trudów życia codziennego. Niemal natychmiast poczuł się jak u siebie w domu, a swoje odczucia zdefiniował jednym słowem – Hygge.

Filozofia Hygge opiera się na zrozumieniu potrzeb domowników, a w Danii słowo to oznacza robienie miłych rzeczy dla przyjemności, poczucie wewnętrznego spokoju i spełnienia. Dzięki niemu Duńczycy czują się bezpiecznie i swojsko. Tak samo było z moim przyjacielem. Jeśli ktokolwiek marzy o życiu w podobnych warunkach, doskonałym rozwiązaniem będzie kolekcja Havanna mebli Forte, która wypełni pomieszczenie ciepłem i spokojem, który w dzisiejszych czasach często jest na wagę złota, a jednocześnie idealnie odwzoruje skandynawski styl. Produkty firmy Forte są doskonałym dowodem na to, że producent stawia sobie na pierwszym miejscu funkcjonalność i wygodę mebli, które są dostosowane do trybu życia i potrzeb domowników. 

havana
fot. kolekcja Havanna mebli Forte

Po chwili znaleźliśmy się w salonie. Zima zagościła u nas na dobre, a za oknem było widać spadające płatki śniegu. Mimo że mróz próbował wtargnąć szczelinami okien, dzięki odpowiednio dobranym meblom i dodatkom udało się utrzymać ciepło w mieszkaniu. W trakcie rozmowy mój przyjaciel dowiedział się, że odwołano mu lot do domu, co oznaczało, że nie spędzi świąt z najbliższymi. Bez chwili wahania zaprosiłem go do siebie na Boże Narodzenie.

Pojechaliśmy do moich dziadków, dla których w święta liczy się rodzinna atmosfera. Wobec tego istotną rolę odgrywa stół, który stoi w centrum pokoju. Babcia wspólnie z dziadkiem dbają o to, aby ich meble z kolekcji Gasparo z oferty Forte również pasowały do domowych tradycji. Kolekcja ta reprezentuje także styl skandynawski, tylko w trochę innym wydaniu. Nutka nowoczesności połączona z klasyką to najlepsze, na co mogli zdecydować się moi dziadkowie. Ich skromna, ale równocześnie elegancka przestrzeń dopełniła personalizacji wnętrza, a dobrej jakości materiały spowodowały, że mieszkanie ożywiło się, a pokój był nie do podrobienia.

gasparo
fot. kolekcja Gasparo mebli Forte

Za sprawą starań moich dziadków i ich nieprzeciętnego gustu, wnętrze stało się bardziej „nasze” nie tylko dla nas, ale również dla gościa z Danii, który mówił, że czuje się tu jeszcze lepiej niż u mnie w domu. Nikt nie czuł, że w domu jest ktoś obcy, wprost przeciwnie – panowała ciepła i rodzinna atmosfera. Po kolacji gość z zagranicy upodobał sobie fotel znajdujący się w rogu, w którym na co dzień dziadek spędza wiele godzin na czytaniu książek. Kącik tak mu się spodobał, że zaraz po powrocie do domu, sam sprawił sobie taką przestrzeń we własnym mieszkaniu.

Materiał powstał we współpracy z producentem mebli Forte.