Gdzie jest raj na Ziemi? Ustalił to komputer. Dobry wybór?

10.08.2017 10:45

Mówią, że tam dobrze, gdzie nas nie ma, choć niekiedy wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Czy zatem można odkryć, gdzie naprawdę jest ten raj na Ziemi? Zapytano o to komputer, a on dał odpowiedź.

Raj na Ziemi Perth fot. Pixabay

Raj na Ziemi odnaleziony! Komputer wskazał miejsce na globie, w którym żyje się najlepiej. Maszyna przetworzyła ponad 5 milionów danych, pochodzących m.in. z różnego rodzaju rankingów najatrakcyjniejszych miast, archiwów UNESCO czy WTO. Oprócz tego, komputer sprawdził w serwisach społecznościowych zaplecza gastronomiczne, kulturalne czy rozrywkowe - zbadał, jak ludzie oceniają pod tym kątem dane miasta. Wszystkie analizy trwały 3 miesiące i odbywały się w ramach projektu "Paradise Found", stworzonego przez firmę SAS - przedsiębiorstwo informatyczne z USA.

Aby dokonać tej szerokiej analizy, wykorzystana została technologia samouczenia się maszyn. Dzięki specjalnym algorytmom komputery mogą "uczyć się" i zdobytą wiedzę wykorzystywać do rozwiązywania różnorodnych zagadnień. Wszystko przebiega w sposób automatyzowany i właściwie bez udziału człowieka.

Ok, ale gdzie wreszcie komputer odnalazł ten raj na Ziemi? Niestety, całkiem daleko od Polski - w australijskim mieście Perth. Dlaczego właśnie tam? Jak oceniła maszyna, jest tam ciepło (średnio 19 stopni Celsjusza), sucho, słonecznie (320 słonecznych dni) i do tego bardzo zielono. Plaże są piękne, białe, idealne dla fanów sportów wodnych. Ponadto miasto tętni życiem: setki restauracji, pubów, barów i klubów stanowią doskonałe zaplecze rozrywkowe. Wisienką na torcie jest bezpłatna komunikacja miejska, choć poziom zamożności mieszkańców jest taki, że płatny transport nie stanowiłby problemu. To właśnie w Perth przypada największy odsetek milionerów na jednego mieszkańca.

Czy faktycznie Perth to "ten" raj na Ziemi? Prawdopodobnie każdy z nas ma swój.

Zagłosuj

Gdzie jest Twój raj na Ziemi?

RadioZET.pl/Businessinsider/SA

Oceń