Gdzie trzymać jajka w lodówce? Większość z nas popełnia duży błąd!

26.11.2017 16:43

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, w jakim miejscu lodówki umieścić jajka? Wielu z nas robi to odruchowo. Okazuje się, że może mieć to bardzo złe skutki dla naszego zdrowia! Naukowcy mają ku temu dowody. 

Gdzie trzymać jajka w lodówce? Większość z nas popełnia duży błąd! fot. Pixabay
Zagłosuj

Czy lubisz jeść jajka?

Na drzwiach większości lodówek znajdują się specjalne półeczki i pojemniki na jajka. To tam najczęściej wkładamy świeżo kupiony nabiał. Jak informuje independent.co.uk, czas zmienić nawyki. Zdaniem naukowców, jajka są tam narażone na nagłe zmiany temperatury, podczas otwierania i zamykania drzwi lodówki. W efekcie mogą szybciej się zepsuć.

Jakie miejsce gwarantuje jajkom ''bezpieczeństwo''? Najlepiej wybrać środkową półkę lodówki, gdzie temperatura jest stała i nie wzrasta powyżej 20 stopni Celsjusza. Jajka powinny być oddzielone od innych produktów spożywczych oraz surowego mięsa - aby uniknąć możliwości zakażenia bakteriami ze skorupek. 

Czym grozi zjedzenie nieświeżego jajka? Po 12-15 godzinach od spożycia zbuka można dostać biegunki i nudności. Spleśniały produkt to wysokie ryzyko zachorowania na salmonellę i listeriozę.

RadioZET.pl/DG 

Oceń