Zamknij

Google Arts & Culture. Znajdź swojego sobowtóra na obrazie

Redakcja
06.09.2018 15:13
Google Arts & Culture. Znajdź swojego sobowtóra na obrazie
fot. Instagram:@horizon.phone

Dzięki współpracy platformy Arts & Culture oraz Google internauci zyskali dostęp do aplikacji, która pozwala znaleźć swojego sobowtóra wśród postaci znajdujących się na obrazach oraz rzeźbach. Jak sprawdzić, które dzieło sztuki zawiera naszą podobiznę?

Google to przedsiębiorstwo, które stara się stale rozwijać ilość dostępnych dla konsumentów możliwości. Dotyczy to zarówno rozwiązań czysto technicznych, jak i tych związanych z szeroko pojętą rozrywką. Bardzo istotne w działalności amerykańskiego giganta jest również inwestowanie w rozwiązania mobilne. Jedno z nich łączy przyjemne z pożytecznym, scalając zabawę z możliwością poznania dóbr kultury.

Czym jest Google Arts & Culture?

Jeśli ktoś kiedyś zastanawiał się, czy mógłby być modelem dla słynnego artysty, Google Arts & Culture pozwoli mu uzyskać odpowiedź. Jest to aplikacja mobilna stworzona przez Google oraz platformę Arts & Culture, która z ponad 1200 muzeami i galeriami z ponad 70 krajów. Zapewnia ona funkcję Art Selfie, z której w Stanach Zjednoczonych skorzystano już 78 milionów razy.

Art Selfie pozwala na wykonanie sobie zdjęcia, które algorytm aplikacji przeanalizuje pod kątem podobieństwa do znajdującego się w bazie dzieła sztuki. W zdecydowane większości przypadków użytkownik dowie się, do jakiej postaci z obrazów jest najbardziej podobna. Oczywiście możemy również uzyskać wyczerpujące informacje na temat zarówno danego dzieła sztuki, jak i jego twórcy. Dzięki temu aplikacja zachęca do eksplorowania świata sztuki.

Co ciekawe, jednej z amerykańskich użytkowniczek aplikacji udało się w ten sposób dowiedzieć o portrecie swojej prababci. Ciekawe, czy również któryś z polskich użytkowników dokona za jej pomocą podobnego odkrycia.

RadioZET.pl/MF