Google Doodle 4 grudnia z grą: jak grać i co to za okazja?

04.12.2017 11:32

"Świętujemy 50 lat kodowania przez dzieci" - Google Doodle uhonorowało rocznicę w najlepszy znany sobie sposób i stworzyło Google Doodle. 4 grudnia jest to wyjątkowa gra, która promuje nauczanie dzieci języków programowania.

Google Doodle jezyki programowania dla dzieci fot. screen

Języki programowania dla dzieci to proste języki, służące do nauczania najmłodszych podstaw programowania. Dzięki nim przyswajają sobie tę sztukę już od wczesnych lat. Zazwyczaj języki programowania dla dzieci są językami obiektowymi, które umożliwiają łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier czy muzyki. Trudno w to uwierzyć, ale pierwsze z nich powstawały jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku. Obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, który powstał z myślą o nauczaniu dzieci i młodzieży (od 8 lat wzwyż), jest Scratch.

Dziś Google świętuje 50 lat od powstania pionierskiego języka przeznaczonego dla najmłodszych.

Gra na Google Doodle 4 grudnia: jak grać?

Fabuła gry jest prosta: należy po prostu zbierać marchewki i po drodze układać z bloków kod. Do dyspozycji są różne znaki - proste strzałki, strzałki zakręcające itp. Należy układać je w taki sposób, by królik skakał po polach z marchewkami. Najpierw tworzymy ciąg strzałeczek, a potem klikamy play.

1

Grę stworzyła Champika Fernando, która uczy się programowania od 9. roku życia.

4 grudnia każdy może spróbować nauczyć się programować. A Tobie, ile etapów udało się przejść?

RadioZET.pl/SA

Oceń