Zamknij

Gucci oskarżone o obrazę uczuć religijnych. Poszło o sprzedaż turbanów

Sylwia Wamej
20.05.2019 14:22
Gucci
fot. Gucci.com

Włoski dom mody Gucci podpadł nowojorskiej organizacji Sikh Coalition. Chodzi dokładnie o sprzedaż turbanów, które obraża uczucia religijne wyznawców sikhizmu.

Gucci skrytykowane za turbany

Marka Gucci znów została skrytykowana. Niedawno dostało się Gucci za sprzedaż czarnego golfu z kominiarką przysłaniającą usta i nos, w którym otwór do oddychania otoczony został grubą czerwoną linią. Całość przywodzi na myśl rasistowski sposób przedstawiania Afroamerykanów, czyli "blackface". Tym razem sprawa dotyczy turbanów, które pojawiły się w kolekcji marki na sezon jesień-zima 2018/2019.

gucci_1
fot. Sikh Coalition

Nowojorska organizacja Sik Coalition nie kryje oburzenia

Nowojorska organizacja Sikh Coalition uznała, że pojawienie się turbanów na pokazie mody obraża uczucia religijne. Turbany są dla wyznawców sikhizmu świętym przedmiotem i traktowanie ich jako modnego nakrycia głowy pozbawia je głębokiego znaczenia religijnego. Turbany można było kupić na platformie sprzedażowej  Nordstrom, jednak szybko zostały usunięte ze sprzedaży. Gucci póki co nie odniósł się w żaden sposób do krytyki ze strony organizacji Sikh Coalition.

Zagłosuj

Interesujesz się modą?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/ nowymarketing.pl/ SW