H&M stworzy ubrania z pomarańczy. Kolekcja zaplanowana jest na 11 kwietnia

04.04.2019 11:12

H&M stawia na ubrania, które będą poddawane recyklingowi. W kwietniu do sklepów trafi kolekcja ubrań stworzonych z pomarańczy. Oto szczegóły!

H&M stworzy ubrania z pomarańczy. Kolekcja zaplanowana jest na 11 kwietnia fot. Instagram.com/ orangefiberbrand

H&M stawia na ubrania z pomarańczy

Szykuje się pomarańczowa rewolucja w sklepach H&M. Szwedzka sieciówka rozpoczęła współpracę z włoską firmą Orange Fiber, która tworzy ubrania z pomarańczy. Warto dodać, że Włosi każdego dnia produkują aż 700 tysięcy ton odpadów po cytrusach. 60 procent po wyciśnięciu z nich soku uznawane jest za śmieci. Marka Orange Fiber wpadła na pomysł, aby dać odpadom drugie życie i ze skórek pomarańczy szyć ubrania. Wystarczy, jeśli pobierze się celulozę z resztek po cytrusach i przetworzy się ją w biodegradowalne włókno.

W 2016 roku Orange Fiber otrzymała nagrodę Global Change Award i 150 000 euro na rozwój. Współpraca z H&M to nie pierwszy wielki sukces marki. Wcześniej brand nawiązał współpracę z włoskim domem mody – Salvatore Ferragamo. W wiosennej kolekcji Conscious Exclusive znajdziemy ubrania uszyte z naturalnej skóry wykonanej  z włókien celulozowych ekstrahowanych z liści ananasa, elastycznej pianki powstałej na bazie biomasy z alg, a także ubrania z tkaniny Orange Fiber. Kolekcja pojawi się w sklepach H&M 11 kwietnia. Dodajmy, że szwedzka sieciówka coraz śmielej idzie z duchem eko. Marka już teraz rezygnuje z plastikowych torebek.

Zagłosuj

Ubierasz się w H&M?

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/ Ofeminin.pl

Oceń