Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

IKEA odkupuje od klientów zużyte sofy. Nowe pomysły sieciówki

26.01.2018 12:47

Szwedzka sieć IKEA testuje nowe koncepty gospodarowania swoimi melbami.

IKEA odkupuje od klientów zużyte sofy. Nowe pomysły sieciówki

Zarząd IKEI zauważył, że coraz więcej osób często zmienia mieszkania i w związku z tym pozbywa się swoich mebli. Zdaniem przedstawicieli popularnego sklepu z meblami można to wykorzystać.

— Testujemy radykalne rozwiązania. Budzą one różne zainteresowanie, w zależności od miejsca, w którym sprawdzamy te koncepty. Przykładowo w Londynie jest dużo ludzi, którzy dojeżdżają tam do pracy. Nie interesuje ich tak bardzo wystrój drugiego domu. Wynajem jest dla nich atrakcyjnym rozwiązaniem — komentuje Jesper Brodin.

Sieciówka nie chce dopuścić do tego, by ludzie, którzy często zmieniają mieszkania, koniecznie pozbywali się mebli. W ten sposób IKEA che zadbać o środowisko naturalne i o komfort klientów.

W Japonii IKEA kupuje używane sofy od klientów, którzy chcieli się pozbyć mebli, a następnie decyduje się na recykling materiałów.

Sieć myśli o tym, by móc wynajmować meble i akcesoria klientom — bez konieczności ich zakupu na zawsze. Czy do tego rozwiązania dojdzie w Polsce? Przekonamy się już niebawem.

IKEA od dawna podąża za światowymi trendami.

— Czy naprawdę potrzebujemy posiadać dywan na własność? A może lepiej byłoby go wypożyczyć i do końca życia nie kupić już ani jednego dywanu? — zastanawiali się w Davos paneliści.

RadioZET.pl/SI

Oceń