Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

IKEA odkupuje od klientów zużyte sofy. Nowe pomysły sieciówki

26.01.2018 12:47

Szwedzka sieć IKEA testuje nowe koncepty gospodarowania swoimi melbami.

IKEA odkupuje od klientów zużyte sofy. Nowe pomysły sieciówki

Zarząd IKEI zauważył, że coraz więcej osób często zmienia mieszkania i w związku z tym pozbywa się swoich mebli. Zdaniem przedstawicieli popularnego sklepu z meblami można to wykorzystać.

— Testujemy radykalne rozwiązania. Budzą one różne zainteresowanie, w zależności od miejsca, w którym sprawdzamy te koncepty. Przykładowo w Londynie jest dużo ludzi, którzy dojeżdżają tam do pracy. Nie interesuje ich tak bardzo wystrój drugiego domu. Wynajem jest dla nich atrakcyjnym rozwiązaniem — komentuje Jesper Brodin.

Sieciówka nie chce dopuścić do tego, by ludzie, którzy często zmieniają mieszkania, koniecznie pozbywali się mebli. W ten sposób IKEA che zadbać o środowisko naturalne i o komfort klientów.

W Japonii IKEA kupuje używane sofy od klientów, którzy chcieli się pozbyć mebli, a następnie decyduje się na recykling materiałów.

Sieć myśli o tym, by móc wynajmować meble i akcesoria klientom — bez konieczności ich zakupu na zawsze. Czy do tego rozwiązania dojdzie w Polsce? Przekonamy się już niebawem.

IKEA od dawna podąża za światowymi trendami.

— Czy naprawdę potrzebujemy posiadać dywan na własność? A może lepiej byłoby go wypożyczyć i do końca życia nie kupić już ani jednego dywanu? — zastanawiali się w Davos paneliści.

RadioZET.pl/SI

Oceń