Zamknij

Ikea stworzyła domki dla zwierząt ze starych mebli. Wyglądają niesamowicie

Sylwia Wamej
14.03.2019 10:29
Domki dla zwierząt stworzone przez IKEA
fot. Instagram.com/ IKEA

IKEA zaprosiła do współpracy artystów i stworzyła szereg domków dla ptaków i zwierząt. Domki powstały ze starych i zużytych już mebli szwedzkiej marki.

IKEA stworzyła domki dla zwierząt ze starych mebli

Tworząc domki dla zwierząt i ptaków, IKEA promuje zrównoważony rozwój i swój londyński sklep Greenwich, który został otwarty w lutym. Klienci mogą tam dowiedzieć się, jak przedłużać żywotność różnym przedmiotom, tak aby ich domy funkcjonowały w duchu zrównoważonego rozwoju.

ikealondyn2655
fot. materiały prasowe

Dlatego IKEA zaprosiła lokalnych artystów, aby przerobili i przemalowali zużyte meble tak, aby powstały z nich domki dla ptaków oraz dzikich zwierząt. Wśród artystycznych mebli znalazł się projekt „Bughattan”, zaprojektowany przez Adama Nathaniela Furmana. To „miasto owadów, które nigdy nie śpi”. To gniazdo dla pszczół i os zostało stworzone przy użyciu starych blatów IKEA Ekbacken i Hammarp.

Z kolei studio Weave's Je Ahn opracowało domek, który zapewni dodatkowe ciepło nietoperzom. Powstał on ze starych metalowych stołów IKEA Kvistbro. Wśród schronień dla zwierząt znalazł się też karmnik dla ptaków z regału przemysłowego IKEA.

Jak podkreśla szwedzka firma obecnie 60 proc. asortymentu w jej sklepach to produkty wykonane z materiałów odnawialnych.

Zagłosuj

Kupujesz meble z IKEA?

Liczba głosów:

RradioZET.pl/wirtualnemedia.pl/ SW