Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ikea stworzyła domki dla zwierząt ze starych mebli. Wyglądają niesamowicie

14.03.2019 10:29

IKEA zaprosiła do współpracy artystów i stworzyła szereg domków dla ptaków i zwierząt. Domki powstały ze starych i zużytych już mebli szwedzkiej marki.

Domki dla zwierząt stworzone przez IKEA fot. Instagram.com/ IKEA

IKEA stworzyła domki dla zwierząt ze starych mebli

Tworząc domki dla zwierząt i ptaków, IKEA promuje zrównoważony rozwój i swój londyński sklep Greenwich, który został otwarty w lutym. Klienci mogą tam dowiedzieć się, jak przedłużać żywotność różnym przedmiotom, tak aby ich domy funkcjonowały w duchu zrównoważonego rozwoju.

ikealondyn2655 fot. materiały prasowe

Dlatego IKEA zaprosiła lokalnych artystów, aby przerobili i przemalowali zużyte meble tak, aby powstały z nich domki dla ptaków oraz dzikich zwierząt. Wśród artystycznych mebli znalazł się projekt „Bughattan”, zaprojektowany przez Adama Nathaniela Furmana. To „miasto owadów, które nigdy nie śpi”. To gniazdo dla pszczół i os zostało stworzone przy użyciu starych blatów IKEA Ekbacken i Hammarp.

Z kolei studio Weave's Je Ahn opracowało domek, który zapewni dodatkowe ciepło nietoperzom. Powstał on ze starych metalowych stołów IKEA Kvistbro. Wśród schronień dla zwierząt znalazł się też karmnik dla ptaków z regału przemysłowego IKEA.

Jak podkreśla szwedzka firma obecnie 60 proc. asortymentu w jej sklepach to produkty wykonane z materiałów odnawialnych.

Zagłosuj

Kupujesz meble z IKEA?

RradioZET.pl/wirtualnemedia.pl/ SW

Oceń
Tagi