Zamknij

Ile wydamy na Święta Wielkanocne? Będzie drożej niż rok temu

Redakcja
09.03.2018 16:01
wydatki na Wielkanoc
fot. Pixabay

Wielkanoc 2018 będzie droższa niż ta ubiegłoroczna. Jak pokazują badania konsumenckie, średnie gospodarstwo domowe przeznaczy na ten cel około 520 złotych.

Na Wielkanoc w 2018 roku wydamy więcej, niż rok temu. Przeciętne gospodarstwo domowe przeznaczy na ten cel około 526 złotych. Będzie to o 126 złotych więcej, niż rok temu - wynika z badań rynkowych Provident Polska. Zaledwie 12 procent Polaków wyda mniej, niż 200 złotych, podczas gdy w 2017 roku wydatek tego rzędu deklarowało aż 20 procent badanych.

Wielkanoc 2018 będzie droższa

"Średnio na Święta Wielkanocne wydamy w tym roku 526 zł, to o 126 zł więcej niż przed rokiem. Deklarowany wyższy poziom wydatków to kompilacja dwóch wypadkowych: z jednej strony Polacy zauważyli wzrost cen na sklepowych półkach, z drugiej odczuwają poprawę sytuacji materialnej i mają poczucie, że mogą pozwolić sobie na nieco więcej" - wyjaśnia Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska.

To, ile wydajemy na organizację Wielkanocy, uzależnione jest to tego, ile zarabiamy. Najmniej na ten cel zwykle przeznaczają osoby samotne oraz starsi. Z kolei rodziny o dochodach poniżej 3000 złotych deklarują wydatek około 380 złotych. Zamożniejsi wydadzą około 300 złotych więcej.

Jak informuje serwis dlahandlu.pl, większość Polaków zamierza spędzić nadchodzącą Wielkanoc w domowym zaciszu, wraz z rodziną. Duża grupa badanych deklaruje, że uda się w odwiedziny do bliskich, natomiast zaledwie 2 procent ankietowanych spędzi świąteczny czas na zorganizowanym wyjeździe.

RadioZET.pl/dlahandlu.pl/SA