Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ile wydamy na Święta Wielkanocne? Będzie drożej niż rok temu

09.03.2018 16:01

Wielkanoc 2018 będzie droższa niż ta ubiegłoroczna. Jak pokazują badania konsumenckie, średnie gospodarstwo domowe przeznaczy na ten cel około 520 złotych.

wydatki na Wielkanoc fot. Pixabay

Na Wielkanoc w 2018 roku wydamy więcej, niż rok temu. Przeciętne gospodarstwo domowe przeznaczy na ten cel około 526 złotych. Będzie to o 126 złotych więcej, niż rok temu - wynika z badań rynkowych Provident Polska. Zaledwie 12 procent Polaków wyda mniej, niż 200 złotych, podczas gdy w 2017 roku wydatek tego rzędu deklarowało aż 20 procent badanych.

Wielkanoc 2018 będzie droższa

"Średnio na Święta Wielkanocne wydamy w tym roku 526 zł, to o 126 zł więcej niż przed rokiem. Deklarowany wyższy poziom wydatków to kompilacja dwóch wypadkowych: z jednej strony Polacy zauważyli wzrost cen na sklepowych półkach, z drugiej odczuwają poprawę sytuacji materialnej i mają poczucie, że mogą pozwolić sobie na nieco więcej" - wyjaśnia Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska.

To, ile wydajemy na organizację Wielkanocy, uzależnione jest to tego, ile zarabiamy. Najmniej na ten cel zwykle przeznaczają osoby samotne oraz starsi. Z kolei rodziny o dochodach poniżej 3000 złotych deklarują wydatek około 380 złotych. Zamożniejsi wydadzą około 300 złotych więcej.

Jak informuje serwis dlahandlu.pl, większość Polaków zamierza spędzić nadchodzącą Wielkanoc w domowym zaciszu, wraz z rodziną. Duża grupa badanych deklaruje, że uda się w odwiedziny do bliskich, natomiast zaledwie 2 procent ankietowanych spędzi świąteczny czas na zorganizowanym wyjeździe.

RadioZET.pl/dlahandlu.pl/SA

Oceń
Tagi