Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak rozpoznać osobę, która wyróżnia się inteligencją? Pięć oznak, które zdradzają wysokie IQ

15.03.2018 16:03

Jak rozpoznać osobę, która wyróżnia się wysoką inteligencją? Te pięć znaków świadczy o tym, że masz do czynienia z osobą inteligentną.

Inteligentna dziewczyna fot. pexels

Lubisz roztaczać wokół siebie artystyczny nieład? Zdarza cię się nudzić podczas wykładu i zamiast słuchać profesora, czytasz książkę pod stołem? Okazuje się, że twoje zachowania mogły wynikać z twojej... inteligencji.

Inteligentni ludzie lubią czytać

Badacze są przekonani, że ludzie, którzy szybko nauczyli się czytać, szybciej wykształcili nie tylko zdolności werbalne, lecz także psychologiczne. Osoby, które lubią czytać, mają wyćwiczony umysł i bez wątpienia mogą pochwalić się sporym ilorazem inteligencji.

Inteligentni ludzie uczą się na błędach

Nie ma ludzi bezbłędnych. Każdy z nas popełnia błędy, ale tylko inteligentne osoby potrafią wyciągnąć z nich wnioski.

Masz poczucie humoru i dystans do siebie

Inteligentni ludzie potrafią być ujmująco zabawni. Znają swoje zalety, dlatego też nie wstydzą się swoich wad i potrafią żartować sobie z nich. Czasem nawet całkiem dosadnie...

Inteligentni ludzie przeklinają

Okazuje się bowiem, że istnieje korelacja pomiędzy skłonnością do przeklinania a poziomem inteligencji. W eksperymencie, którego wyniki opublikowano na stronie ScienceDirect, poproszono grupę osób, by w ciągu wymienili jak najwięcej przekleństw. Następnie skierowano ich na testy IQ. Okazało się, że ci, którzy mieli mniejsze opory przed przeklinaniem, osiągnęli lepsze wyniki w teście.

Inteligentni ludzie to... bałaganiarze

Może nie typowi bałaganiarze, ale na pewno osoby, które dobrze radzą sobie w chaosie. Na Uniwersytecie w Minnesocie przeprowadzono bowiem badania, z których wynika, że osoby, które zajmują się kreatywnymi rzeczami, nie skupiają się tak bardzo na tym, czy mają porządek na biurku i jak wygląda ich otoczenie.

RadioZET.pl/SI

Oceń