Jak rozpoznać osobę, która wyróżnia się inteligencją? Pięć oznak, które zdradzają wysokie IQ

15.03.2018 16:03

Jak rozpoznać osobę, która wyróżnia się wysoką inteligencją? Te pięć znaków świadczy o tym, że masz do czynienia z osobą inteligentną.

Inteligentna dziewczyna fot. pexels

Lubisz roztaczać wokół siebie artystyczny nieład? Zdarza cię się nudzić podczas wykładu i zamiast słuchać profesora, czytasz książkę pod stołem? Okazuje się, że twoje zachowania mogły wynikać z twojej... inteligencji.

Inteligentni ludzie lubią czytać

Badacze są przekonani, że ludzie, którzy szybko nauczyli się czytać, szybciej wykształcili nie tylko zdolności werbalne, lecz także psychologiczne. Osoby, które lubią czytać, mają wyćwiczony umysł i bez wątpienia mogą pochwalić się sporym ilorazem inteligencji.

Inteligentni ludzie uczą się na błędach

Nie ma ludzi bezbłędnych. Każdy z nas popełnia błędy, ale tylko inteligentne osoby potrafią wyciągnąć z nich wnioski.

Masz poczucie humoru i dystans do siebie

Inteligentni ludzie potrafią być ujmująco zabawni. Znają swoje zalety, dlatego też nie wstydzą się swoich wad i potrafią żartować sobie z nich. Czasem nawet całkiem dosadnie...

Inteligentni ludzie przeklinają

Okazuje się bowiem, że istnieje korelacja pomiędzy skłonnością do przeklinania a poziomem inteligencji. W eksperymencie, którego wyniki opublikowano na stronie ScienceDirect, poproszono grupę osób, by w ciągu wymienili jak najwięcej przekleństw. Następnie skierowano ich na testy IQ. Okazało się, że ci, którzy mieli mniejsze opory przed przeklinaniem, osiągnęli lepsze wyniki w teście.

Inteligentni ludzie to... bałaganiarze

Może nie typowi bałaganiarze, ale na pewno osoby, które dobrze radzą sobie w chaosie. Na Uniwersytecie w Minnesocie przeprowadzono bowiem badania, z których wynika, że osoby, które zajmują się kreatywnymi rzeczami, nie skupiają się tak bardzo na tym, czy mają porządek na biurku i jak wygląda ich otoczenie.

RadioZET.pl/SI

Oceń