Słynne jajko z Instagrama to akcja Hulu na Super Bowl. Zwraca uwagę na problemy psychiczne

04.02.2019 14:51

Zdjęcie jajka kilka tygodni temu było hitem w mediach społecznościowych. Pod względem polubień pobiło nawet fotkę córeczki Kylie Jenner. Jak się okazuje, za niewinną fotką stoi akcja platformy Hulu na Super Bowl. Zwraca uwagę na problemy psychiczne wiążące się z presją w social mediach.

słynne jajko na Instagramie to akcja Hulu na Super Bowl fot. Instagram.com/

Zdjęcie jajka było hitem na Instagramie

Jajko, które triumfowało kilka tygodni temu na Instagramie, to potężna akcja i promocja platformy Hulu z okazji Super Bowl. Początkowo niewinne zdjęcie jajka miało założenie, żeby pobić liczbę „lajków” zdjęcia córeczki Kylie Jener. Fotka wrzucona przez celebrytkę zebrała 18 milionów polubień. Z kolei jajko na profilu world_record_egg zebrało aż 52 miliony „lajków”. Pierwszy post pokazał całe jajko, natomiast kolejne zdjęcie przedstawiały je jako lekko popękane.

Akcja Hulu na Super Bowl

Najnowsze zdjęcie, które pojawiło się na Instagramie, to zdjęcie zasznurowanego jajka niczym piłka do futbolu amerykańskiego, przywodzące na myśl nic innego jak święto Super Bowl w Ameryce. Jak się okazuje, za zdjęciami i profilem na Instagramie stoi Hulu – platforma streamingowa z serialami i filmami.

Mówi się, że Hulu wykupiło 30-sekundowy spot reklamowy w trakcie święta Super Bowl. Platforma zaprezentowała teaser trzeciego sezonu „Opowieści Podręcznej”. Warto też podkreślić, że w czasie Super Bowl na InstaStories Hulu pojawił się odnośnik do krótkiego filmiku, który dotyczył problemów psychicznych wiążących się z mediami społecznościowymi.

Platforma chce zachęcić ludzi do odwiedzenia strony organizacji Mental Health America, gdzie można uzyskać pomoc. Pękająca skorupka na profilu „World record egg” nawiązuje do pękającej psychiki osób aktywnych w mediach społecznościowych. „Ostatnio zaczęłam pękać. Presja związana z mediami społecznościowymi bardzo mnie dotyka. Jeśli też się z tym zmagasz, porozmawiaj z kimś” – mówiło na animacji jajko, symbol akcji Hulu. 

RadioZET.pl/ wirtualnemedia.pl/SW

Oceń