Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak nazywa się lalka Barbie? Oto nazwisko najsłynniejszej zabawki świata

20.04.2018 15:23

Barbie jest najbardziej popularną lalką na świecie. Do tej pory znana jest po prostu jako „lalka Barbie”, bo nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że ma ona też nazwisko. Mattel przypomniało je przy okazji obchodzonego w USA Dnia Rodzeństwa.

lalka Barbie nazwisko fot. Pixabay

Lalka Barbie stworzona została przez firmę Mattel w latach 50. XX wieku. Założyciele firmy: Ruth Handler, Elliot Handler i Harold „Matt” Matson, nazwali lalkę na cześć córki Handlerów — Barbary. Od tamtej pory znana ona była po prostu jako „Barbie”, bo większość z nas nie oczekuje, by lalka miała jakieś nazwisko. Okazuje się jednak, że tak jest, a o fakcie tym Mattel przypomniał przy okazji obchodzonego w USA Dnia Rodzeństwa.

W poście na Twitterze firma składa życzenia w imieniu Barbie i jej sióstr. „Wszystkiego najlepszego od sióstr Roberts” — głosi informacja.

Jak brzmi nazwisko lalki Barbie?

Pod wpisem pojawiły się setki komentarzy od zaskoczonych internautów. Większość kompletnie nie zdawała sobie sprawy z tego, że kultowa lalka nazywa się Barbie Roberts — a dokładniej mówiąc Barbara Millicent (tak brzmią jej imiona) Roberts. Bardziej dociekliwi przypominają, że nie była to żadna tajemnica, bo nazwisko lalki Barbie zdradzili już autorzy książki o słynnej zabawce, którą wydano w latach 60. ubiegłego wieku. Znaleźć w niej można też inne informacje, takie jak imiona rodziców Barbie (George i Margaret) czy nazwisko jej chłopaka — Kena Carsona.

Zagłosuj

Wiedziałeś/aś, że lalka Barbie nazywa się Barbara Roberts?

Co ciekawe, komentujący są zaskoczeni także faktem, że Barbie ma rodzeństwo — siostry Chelsea, Skipper i Stacie, które powstawały jako kolejne produkty Mattela.

RadioZET.pl/TheSun/SA

Oceń