Zamknij

Jak nazywa się lalka Barbie? Oto nazwisko najsłynniejszej zabawki świata

Redakcja
20.04.2018 15:23
lalka Barbie nazwisko
fot. Pixabay

Barbie jest najbardziej popularną lalką na świecie. Do tej pory znana jest po prostu jako „lalka Barbie”, bo nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że ma ona też nazwisko. Mattel przypomniało je przy okazji obchodzonego w USA Dnia Rodzeństwa.

Lalka Barbie stworzona została przez firmę Mattel w latach 50. XX wieku. Założyciele firmy: Ruth Handler, Elliot Handler i Harold „Matt” Matson, nazwali lalkę na cześć córki Handlerów — Barbary. Od tamtej pory znana ona była po prostu jako „Barbie”, bo większość z nas nie oczekuje, by lalka miała jakieś nazwisko. Okazuje się jednak, że tak jest, a o fakcie tym Mattel przypomniał przy okazji obchodzonego w USA Dnia Rodzeństwa.

W poście na Twitterze firma składa życzenia w imieniu Barbie i jej sióstr. „Wszystkiego najlepszego od sióstr Roberts” — głosi informacja.

Jak brzmi nazwisko lalki Barbie?

Pod wpisem pojawiły się setki komentarzy od zaskoczonych internautów. Większość kompletnie nie zdawała sobie sprawy z tego, że kultowa lalka nazywa się Barbie Roberts — a dokładniej mówiąc Barbara Millicent (tak brzmią jej imiona) Roberts. Bardziej dociekliwi przypominają, że nie była to żadna tajemnica, bo nazwisko lalki Barbie zdradzili już autorzy książki o słynnej zabawce, którą wydano w latach 60. ubiegłego wieku. Znaleźć w niej można też inne informacje, takie jak imiona rodziców Barbie (George i Margaret) czy nazwisko jej chłopaka — Kena Carsona.

Zagłosuj

Wiedziałeś/aś, że lalka Barbie nazywa się Barbara Roberts?

Liczba głosów:

Co ciekawe, komentujący są zaskoczeni także faktem, że Barbie ma rodzeństwo — siostry Chelsea, Skipper i Stacie, które powstawały jako kolejne produkty Mattela.

RadioZET.pl/TheSun/SA