Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak poznać, że partner traktuje związek poważnie? Ta jedna rzecz mówi wiele

06.08.2018 14:56

Każdy związek ma swoją indywidualną drogę rozwoju od początkowych etapów do momentu, w którym ludziom naprawdę zaczyna na sobie zależeć. Jak twierdzi specjalistka od związków, jest coś, po czym można poznać, czy partner traktuje nas poważnie.

związek fot. Pixabay

W dzisiejszych czasach internet odgrywa ogromną rolę w nawiązywaniu relacji i znajomości. Miliony ludzi na świecie, aby poznać potencjalnego partnera, rejestruje się na jednym z wielu portali randkowych. Wiele osób ma na nich konta nawet wtedy, kiedy wchodzi w związek z poznaną tam osobą. Część serwisów tego typu umożliwia na przykład tymczasowe dezaktywowanie konta, na wypadek gdyby związek okazał się porażką i zaistniałaby potrzeba rozpoczęcia poszukiwań na nowo.

Okazuje się, że właśnie to utrzymywanie konta w serwisie randkowym może być pewnym wyznacznikiem tego, jak poważnie traktujemy swój związek. Jak twierdzi na łamach „The Independent” Madeleine Mason Roantree – psycholog, specjalistka od związków, zaprzestanie korzystania z serwisów i aplikacji randkowych przez partnera oznacza, że jest on bardzo zaangażowany w związek. Usunięcie kont w serwisach randkowych to znak, że ktoś traktuje nas serio, uważa za kogoś wyjątkowego i nie widzi potrzeby posiadania konta „na wszelki wypadek”.

Jak twierdzi Madeleine Mason Roantree, jest to ważny znak, że relacja staje się coraz poważniejsza, a partnerzy są dla siebie niejako na wyłączność. To sygnał: „poszukiwania zostały zakończone” – mówi ekspertka. I dodaje, że na początku relacji nie ma nic złego w pozostawaniu aktywnym użytkownikiem serwisów randkowych. Jednak kiedy związek robi się coraz poważniejszy i partnerzy zaczynają snuć wspólne plany, to w takiej sytuacji stała obecność w portalu dla singli może budzić podejrzenia.

RadioZET.pl/The Independent/SA

Oceń