Jak poznać, że partner traktuje związek poważnie? Ta jedna rzecz mówi wiele

06.08.2018 14:56

Każdy związek ma swoją indywidualną drogę rozwoju od początkowych etapów do momentu, w którym ludziom naprawdę zaczyna na sobie zależeć. Jak twierdzi specjalistka od związków, jest coś, po czym można poznać, czy partner traktuje nas poważnie.

związek fot. Pixabay

W dzisiejszych czasach internet odgrywa ogromną rolę w nawiązywaniu relacji i znajomości. Miliony ludzi na świecie, aby poznać potencjalnego partnera, rejestruje się na jednym z wielu portali randkowych. Wiele osób ma na nich konta nawet wtedy, kiedy wchodzi w związek z poznaną tam osobą. Część serwisów tego typu umożliwia na przykład tymczasowe dezaktywowanie konta, na wypadek gdyby związek okazał się porażką i zaistniałaby potrzeba rozpoczęcia poszukiwań na nowo.

Okazuje się, że właśnie to utrzymywanie konta w serwisie randkowym może być pewnym wyznacznikiem tego, jak poważnie traktujemy swój związek. Jak twierdzi na łamach „The Independent” Madeleine Mason Roantree – psycholog, specjalistka od związków, zaprzestanie korzystania z serwisów i aplikacji randkowych przez partnera oznacza, że jest on bardzo zaangażowany w związek. Usunięcie kont w serwisach randkowych to znak, że ktoś traktuje nas serio, uważa za kogoś wyjątkowego i nie widzi potrzeby posiadania konta „na wszelki wypadek”.

Jak twierdzi Madeleine Mason Roantree, jest to ważny znak, że relacja staje się coraz poważniejsza, a partnerzy są dla siebie niejako na wyłączność. To sygnał: „poszukiwania zostały zakończone” – mówi ekspertka. I dodaje, że na początku relacji nie ma nic złego w pozostawaniu aktywnym użytkownikiem serwisów randkowych. Jednak kiedy związek robi się coraz poważniejszy i partnerzy zaczynają snuć wspólne plany, to w takiej sytuacji stała obecność w portalu dla singli może budzić podejrzenia.

RadioZET.pl/The Independent/SA

Oceń