Tłusty Czwartek: sprawdzone sposoby na spalenie kalorii z pączka

28.02.2019 13:51

Dziś Tłusty Czwartek, dzień, w którym Polacy zajadają się tymi kalorycznymi słodkościami. Choć w ten dzień dieta nie obowiązuje, podpowiadamy, w jaki sposób można zrzucić pączkowe kalorie.

Sprawdzone sposoby na spalenie kalorii z pączka fot. Instagram.com/giulletamels

Tłusty Czwartek: Jak spalić kalorie z pączka?

Wszyscy wiemy, że pączki są bombą kaloryczną, jednak w Tłusty Czwartek pozwalamy sobie na rozpustę. U jednych kończy się na jednym pączku, inni „wcinają” ich kilka. Ciężko się na nie nie skusić, wszak tego dnia są dosłownie wszędzie. Jedna sztuka tej słodkości ma ponad 300 kalorii. Oczywiście, Tłusty Czwartek to jedyny taki dzień w roku, w którym pozwalamy sobie na pączkowe szaleństwo.  Jednak dla tych, którzy chcą szybko spalić kalorie z pączka, mamy sprawdzone sposoby.

Fitness

Idealnym rozwiązaniem jest pójście na fitness. W klubach fitness takie zajęcia trwają 60 minut i tyle wystarczy, żeby spalić kalorie z Tłustego Czwartku.

Zumba

Połączenie fitnessu i tańca, czyli Zumba to dobra opcja dla wszystkich, którzy chcą spalić pączkowe kalorie w energetyczny sposób. Dodatkowo Zumba uwalnia endorfiny, więc jest to też dobry sposób na poprawienie sobie nastroju i naładowanie baterii na kolejny dzień.

Jazda na łyżwach

Dla tych, którzy lubią ten zimowy sport, dobra wiadomość. Aby spalić jednego pączka, potrzeba 40 minut jazdy na łyżwach. 

Pływanie

Dobrym sposobem będzie również wybranie się na basen. Aby spalić kalorie z jednego pączka, trzeba pływać tak ok. 50 minut.

Jazda na rowerze

Jeżeli lutowa pogoda pozwala na jazdę na rowerze, warto skorzystać. W przypadku spalenia kalorii z pączka trzeba jeździć ok. 40 minut. Jeżeli jest za zimno, warto wybrać rower na siłowni.

Joga

Ci, którzy pofolgowali sobie w Tłusty Czwartek, mogą się też wybrać na jogę. Jednak trzeba poświęcić trochę więcej czasu niż w przypadku tradycyjnego fitnessu, bo aż 80 minut.

Mycie okien

Dla osób, które relaksują się przy sprzątaniu, dobra wiadomość. Aby spalić jednego pączka, potrzeba 1,5 godziny energicznego mycia okien.

RadioZET.pl/ SW

Oceń