Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Już blisko 450 osób zatruło się sałatką w McDonald's

13.08.2018 16:16
xxx zet

Już do blisko 450 osób wzrosła liczba zachorowań na cyklosporozę w stanach Illinois i Iowa w USA. Jak informuje Departament Zdrowia Publicznego, odpowiedzialne są za to sałatki z McDonald's.

McDonald's fot. archiwum RadioZET.pl

O tym, że sałatki z McDonald's doprowadziły wiele osób do zachorowań na cyklosporozę w stanach Illinois i Iowa w USA, mówiło się już w połowie lipca, choć pierwsze informacje o problemie pojawiały się w maju. Teraz Departament Zdrowia Publicznego informuje, że liczba chorych wzrosła do blisko 450. Obecnie potwierdzono już 436 przypadków.

Zakażone sałatki w McDonald's

Zachorowania prowadzą do restauracji sieci McDonald's, która zdecydowała o wycofaniu sałatek w blisko 3 tysiącach swoich punktów w USA. Władze natychmiastowo zaapelowały do wszystkich, którzy od maja skonsumowali w McDonald's sałatkę i doświadczył intensywnych biegunek i wyczerpania, by niezwłocznie kontaktowali się w celu uzyskania odpowiedniego leczenia.

Cyklosporoza to infekcja jelit wywoływana jest przez pasożyty z rodzaju Cyclospora. Może przebiegać bezobjawowo lub prowadzić do ciężkich biegunek. Zazwyczaj zakażenie odbywa się przez spożywanie skażonych owoców lub warzyw.

W swoim oświadczeniu McDonald's przyznaje: "Zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów oraz pracowników naszych restauracji jest zawsze naszym priorytetem. Postanowiliśmy niezwłocznie usunąć mieszankę sałat z naszych restauracji i zastąpić ją dostawami od nowego partnera.
RadioZET.pl/Independent/SA

Oceń
Tagi