Zamknij

Już blisko 450 osób zatruło się sałatką w McDonald's

Redakcja
13.08.2018 16:16
McDonald's
fot. archiwum RadioZET.pl

Już do blisko 450 osób wzrosła liczba zachorowań na cyklosporozę w stanach Illinois i Iowa w USA. Jak informuje Departament Zdrowia Publicznego, odpowiedzialne są za to sałatki z McDonald's.

O tym, że sałatki z McDonald's doprowadziły wiele osób do zachorowań na cyklosporozę w stanach Illinois i Iowa w USA, mówiło się już w połowie lipca, choć pierwsze informacje o problemie pojawiały się w maju. Teraz Departament Zdrowia Publicznego informuje, że liczba chorych wzrosła do blisko 450. Obecnie potwierdzono już 436 przypadków.

Zakażone sałatki w McDonald's

Zachorowania prowadzą do restauracji sieci McDonald's, która zdecydowała o wycofaniu sałatek w blisko 3 tysiącach swoich punktów w USA. Władze natychmiastowo zaapelowały do wszystkich, którzy od maja skonsumowali w McDonald's sałatkę i doświadczył intensywnych biegunek i wyczerpania, by niezwłocznie kontaktowali się w celu uzyskania odpowiedniego leczenia.

Cyklosporoza to infekcja jelit wywoływana jest przez pasożyty z rodzaju Cyclospora. Może przebiegać bezobjawowo lub prowadzić do ciężkich biegunek. Zazwyczaj zakażenie odbywa się przez spożywanie skażonych owoców lub warzyw.

W swoim oświadczeniu McDonald's przyznaje: "Zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów oraz pracowników naszych restauracji jest zawsze naszym priorytetem. Postanowiliśmy niezwłocznie usunąć mieszankę sałat z naszych restauracji i zastąpić ją dostawami od nowego partnera.
RadioZET.pl/Independent/SA