Teraz gramy

Kalatea Triostar to piękny i stylowy kwiat. Pokochają go ci najbardziej zabiegani

23.04.2019 16:18

Kalatea Triostar to obecnie jedna z najpiękniejszych i najprostszych w utrzymaniu roślin. Popularność zawdzięcza głównie pięknym kolorom – połączeniu zieleni i różu. Ta roślina będzie dobra nawet dla tych najbardziej zabieganych, bo Kalatea nie wymaga szczególnej pielęgnacji.

Kalatea Triostar to piękny i stylowy kwiat. Pokochają go ci najbardziej zabiegani fot. Instagram.com/joeragan_kembang

Kalatea to kwiat o oryginalnej barwie

Kalatea Triostar to roślina idealna dla zabieganych i dla tych, którzy uważają, że nie mają ręki do kwiatów. Jednak Kalatea nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Roślina powinna być podlewana dwa razy na tydzień. Lubi też umiarkowane światło, wilgoć oraz ciepło. Nie jest również toksyczna dla zwierząt. W lecie lepiej jest postawić roślinę z dala od okna, natomiast zimą warto ustawić ją w miejscu bardziej naświetlonym.

Kalatea hitem na Instagramie

Kalatea Triostar furorę robi jednak dzięki ciekawemu połączeniu kolorystycznemu. Połączenie zielonych liści i różowych przebarwień wygląda bardzo efektownie. Ten kwiat osiąga ciemnoróżowy odcień dzięki działaniu promieni słonecznych. Im większe nasłonecznienie rośliny, tym bogatsze jej nasycenie kolorystyczne. Kalatea pięknie prezentuje się w domowych wnętrzach. Na Instagramie ta roślina doczekała się ponad dwóch tysięcy postów z hasztagiem #kalatea. Nic dziwnego, wygląda naprawdę pięknie i wybija się na tle pozostałych roślin. 

Zagłosuj

Hodujesz rośliny w domu?

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ SW

Oceń