Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Turek całą niedzielę robił kebaby dla WOŚP. To chwyta za serce

19.01.2018 09:50
xxx zet

Ahmet Gerik, właściciel baru z kebabem w miejscowości Złotoryja (w województwie dolnośląskim), zdecydował się oddać cały niedzielny utarg na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Turek całą niedzielę robił kebaby dla WOŚP. To chwyta za serce fot. Facebook

Złotoryja. Właściciel kebabu oddał utarg na WOŚP

„14 stycznia 2018 r. (niedziela) czynne w godzinach od 11 do 20. Tego dnia 100% utargu oddajemy na WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Wspieraj WOŚP razem z nami. ZAPRASZAMY!" – brzmiał napis na lokalu serwującym kebab w Złotoryi.

Ci, którzy w ostatnią niedzielę pojawili się w lokalu za dania płacili od razu do puszki WOŚP. – Nie braliśmy ani grosza dla siebie. Niektórzy płacili za jedzenie, ale do puszki wrzucali znacznie więcej niż cena kebaba – powiedział Ahmet, właściciel kebabu w Złotoryi, w rozmowie z TVN24.

Z baru wolontariusze odebrali dwie puszki. – W puszkach od pana Ahmeta znajdowało się ponad 2,5 tysiąca złotych – powiedziała Ewa Miara, szefowa sztabu WOŚP w Złotoryi.

Celem tegorocznego Finału jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Fundacja chce wyposażyć szpitale położnicze w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne czy specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

W ubiegłorocznym 25. Finale WOŚP zebrała 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy. Pieniądze były przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W ciągu poprzednich 25 Finałów Orkiestra zebrała ponad 825 mln zł na wsparcie polskiej medycyny.

RadioZET.pl/SI

Oceń