Kitesurfer wzniósł się na prawie 300 metrów nad wodę. Nowy rekord świata! [WIDEO]

08.12.2017 15:05

Nick Jacobsen pobił kolejny rekord w kitesurfingu. Tym razem w Kapsztadzie (RPA) Duńczyk, przyczepiony na linie do jachtu, wzniósł się swoim latawcem na 277 metrów nad powierzchnię wody. To nieoficjalny rekord świata.

Kitesurfer wzniósł się na prawie 300 metrów nad wodę. Nowy rekord świata! [WIDEO] fot. Pixabay
Zagłosuj

Interesujesz się sportami ekstremalnymi?

To kolejny spektakularny wyczyn duńskiego kitesurfera. W kwietniu pisaliśmy o tym, jak pobił rekord Guinessa skacząc z latawcem z hotelu w Dubaju z wysokości 210 metrów. Tym razem do wzbicia się w powietrze użył jachtu Team Brunel i 800-metrowej liny. Całość zostało uwiecznione kilkoma kamerami.

Rekord świata

Duński rekordzista w trosce o bezpieczeństwo zabrał ze sobą plecak z małym spadochronem, jednak na szczęście nie był mu potrzebny. Po wszystkim udało mu się bezpiecznie wylądować na wodzie i dopłynąć samemu do brzegu.

Gwiazda kitesurfingu

Jacobsen jest gwiazdą sportów ekstremalnych i na co dzień pływa pod szyldem Red Bulla, który sponsoruje go przy pobijaniu kolejnych rekordów i przekraczaniu granic sprzętu i ludzkiego organizmu. Obecnie fani sportów wodnych czekają na zawody Red Bull King of the Air, w których duński kitesurfer ma kolejny raz zaprezentować coś specjalnego.

Oto najnowszy wyczyn Nicka Jaobsena:

RadioZET.pl/sieplywa.pl/strz

Oceń