30-latka nie żyje po zabiegu modyfikacji ciała

14.08.2018 13:51

Tatuaże są już tak popularne, że nikogo nie dziwią. Co innego modyfikacje ciała. Jak się okazuje, zabiegi te mogą być bardzo niebezpieczne, a nawet zakończyć się śmiertelnie. Przykładem tego jest zgon 30-letniej fanki modyfikacji, która zmarła po pozornie prostym zabiegu.

modyfikacje ciała fot. Facebook

30-letnia Samanthy Strickland z Australii była fanką modyfikacji ciała. Na trzy tygodnie przed śmiercią kobieta wykonała zabieg wszczepienia pod skórę silikonowego płatka śniegu. Wszczepienie implantu sprawia, że skóra na nim zyskuje nowy, oryginalny kształt. Modyfikację wykonano w gabinecie mężczyzny, który podawał się za specjalistę. Niestety skóra po zabiegu nie goiła się prawidłowo – okazało się, że wdało się zakażenie. 30-latka skarżyła się mężczyźnie, który wykonywał zabieg, ten jednak zbagatelizował informację.

Modyfikacje ciała mogą być groźne

Ostatecznie kobieta zmarła na posocznicę. Znalazła ją 7-letnia córka w domu w Toowoon Bay na południowym wschodzie Australii.

Jak wykazało policyjne dochodzenie, 37-letni autor modyfikacji już kilka lat temu miał podobny przypadek, kiedy to jego klientka skarżyła się na problemy z gojeniem rany. Zdaniem śledczych wskazuje to na nieprawidłowo wykonywane zabiegi.

Sprawa ta, choć wydarzyła się już kilka miesięcy temu, teraz wróciła do mediów za sprawą procesu, który się właśnie rozpoczął. Mężczyzna oskarżony został o przyczynienie się do śmierci dwóch kobiet.

Modyfikacje ciała nie są w Polsce jeszcze tak bardzo popularne, choć kilku rodaków zyskało z tego powodu większą sławę. Jednym z nich jest pochodzący z Poznania Adam Curlykale, znany z tego, że jego ciało pokryte jest niemal w 90 proc. tatuażem. Mężczyzna poddał się w Meksyku operacji usunięcia członka i jąder, jednak operacja ta przyniosła poważne komplikacje i teraz mężczyzna prosi o wsparcie finansowe, by móc poddać się kolejnym zabiegom i ratować zdrowie.

Przypomnijmy, że niedawno samobójstwo popełnił Zombie Boy – mężczyzna znany z charakterystycznych tatuaży na całym ciele.

Zombie Boy nie żyje. To samobójstwo?

RadioZET.pl/SA

Oceń