Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Agata Duda zaszalała z fryzurą. Dobra zmiana?

19.12.2017 09:38

Prezydent Andrzej Duda wraz z Agatą Kornhauser-Dudą odebrali od harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego Betlejemskie Światło Pokoju. Pierwsza dama przygotowała na tę okazję wyjątkową kreację i zaprezentowała się w nowej fryzurze. Efekt?

Agata Duda zaszalała z fryzurą. Dobra zmiana? fot. PAP

– Dziękuję za ten piękny symbol światła, dobra i nadziei. Niesiecie go do różnych krajów, w różne miejsca, do instytucji publicznych. Bądźcie strażnikami tego światła tak, jak jesteście strażnikami ognia przy harcerskich watrach – mówił Prezydent Andrzej Duda, który wraz z Agatą Kornhauser-Dudą przyjęli Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy.

Akcja przekazywania betlejemskiego światła pokoju została zapoczątkowana w 1986 roku przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy. Polscy harcerze uczestniczą w wielkiej sztafecie przekazywania betlejemskiego światła pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii.

Podczas tej wyjątkowej uroczystości Agata Duda zaprezentowała się w zjawiskowej stylizacji – na klasyczną małą czarną narzuciła błyszczącą kurteczkę w kolorze starego złota. Trudno nie było zwrócić uwagi także na to, że nieco zmieniła uczesanie – włosy zaczesała do góry, przez co fryzura nabrała nowego, bardzo modnego kształtu.

Nowe uczesanie pierwsza dama zaprezentowała także na żołnierskiej wigilii. Zdjęcia z obu wydarzeń można zobaczyć w naszej galerii.

RadioZET.pl/SI/PAP

Oceń