Chińska pogodynka, która od 22 lat zapowiada pogodę, wcale się nie starzeje

21.03.2018 13:50

Yang Dan pracę prezenterki pogody w chińskiej telewizji dostała w 1996 roku — jako 22-latka. Teraz ma dwa razy więcej lat, ale zdaniem widzów kompletnie nie widać po niej upływu czasu. Przez to, że kobieta wcale się nie starzeje, zaczęto nazywać ją „boginią, która zatrzymuje czas”.

Chińska pogodynka Yang Dan fot. screen

O Azjatkach mawia się często, że potrafią zatrzymać czas i wyglądają o 20 lat młodziej niż np. Europejki w tym samym wieku. Nie wiadomo, w czym tkwi ich sekret, ale z pewnością taką tajemną wiedzę o wiecznej młodości posiadła Yang Dan — chińska „pogodynka”, która od 22 lat występuje w telewizji i... wciąż wygląda tak samo.

1

Yang Dan stała się sensacją internetu, kiedy w mediach społecznościowych chińskiej telewizji publicznej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet udostępniono kompilację fragmentów prognoz pogody z 22 lat pracy pogodynki.

„Wielu użytkowników internetu dorastało, oglądając jej prognozy. Dziwią się, dlaczego oni się starzeją, a ona wciąż wygląda tak samo” — głosi komentarz stacji. Zdaniem niektórych pogodynka nie tylko się nie starzeje, ale wręcz wygląda coraz młodziej. Czy rzeczywiście? Zobaczcie sami.

Internauci są zachwyceni niezmiennie młodym wyglądem pogodynki, jednak niektórzy zauważają, że o ile zdjęcia wykonywane rok po roku rzeczywiście nie ujawniają wielkich zmian wyglądu Yan Dan, o tyle już zestawienie fragmentów z 1996 roku i 2018 pokazuje, że nikt nie ucieknie przez mijającym czasem.

Yang Dan urodziła się w listopadzie 1973 roku. W 1995 roku ukończyła w Pekinie studia na kierunku telewizyjnym i rok później rozpoczęła pracę jako pogodynka. Pogodę prezentuje również w jednej z krajowych rozgłośni radiowych.

RadioZET.pl/SA

Oceń