Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kardio czy trening siłowy? Blogerka pokazała niezbite dowody, co jest lepsze

06.06.2018 14:46

Kardio czy trening siłowy – oto jest pytanie! Blogerka pokazała niezbite dowody potwierdzające, co jest lepsze dla zbudowania sylwetki. Oto zdjęcia, które ujawniają kolosalną różnicę.

Rebecca Catherine Smith fot. Instagram

Co jest lepsze: ćwiczenia kardio czy trening siłowy? O odpowiedź na to pytanie sprzecza się wielu entuzjastów zdrowego stylu życia i ćwiczeń. Rozwiązanie nie jest jednoznaczne, bo wiele zależy od tego, na czym zależy osobie uprawiającej daną aktywność fizyczną. Internetowa blogerka i pasjonatka ćwiczeń postanowiła zmierzyć się z tym nurtującym zagadnieniem i pokazała, jak wygląda ciało przy przewadze treningu wytrzymałościowego, a jak, kiedy stawia się na trening siłowy.

Rebeccę Catherine Smith na Instagramie śledzi blisko 150 tysięcy osób, a jej popularność szybko rośnie. Internauci korzystają z jej rad i doświadczeń, by uzyskać upragnione rezultaty. Jak przekonuje Smith, od zawsze chciała mieć jędrne, krągłe pośladki i umięśnione ciało. Postawiła na trening kardio, a ten nie przynosił żadnych efektów. Stwierdziła, że zacznie ćwiczyć inaczej. Teraz przekonuje, że najlepsze efekty przynosi podnoszenie ciężarów.

Zdaniem Rebeki ćwiczenia kardio spalają wiele kalorii, ale jednocześnie spalają i mięśnie, przez co osoba ćwicząca nie widzi zmian w swojej sylwetce. Owszem, masa ciała maleje, ale ciało wcale nie wygląda lepiej. Z kolei trening z ciężarami znacznie szybciej modeluje sylwetkę i uwydatnia mięśnie. A im więcej tkanki mięśniowej, tym szybsza przemiana materii i jeszcze szybsza utrata niechcianego tłuszczyku. W rezultacie tego mięśnie są podkreślone i świetnie się prezentują – a kilogramy lecą.

Zagłosuj

Jakie ćwiczenia wolisz: kardio czy trening siłowy?

Na treningu siłowym Rebecca Catherine Smith schudła 15 kilogramów i jednocześnie poprawiła wygląd ciała. Chcecie się przekonać? Sprawdźcie galerię!

Lepsze kardio czy ciężary? Rebecca Catherine Smith pokazuje niezbite dowody [GALERIA]

Zgadzacie się z tym podejściem? Które ćwiczenia preferujecie/wykonujecie?

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi