Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ma 91 lat i wciąż ćwiczy. Musisz to zobaczyć!

20.06.2017 13:13

Johanna Quaas mimo zaawansowanego wieku nadal regularnie pojawia się na treningach gimnastyki, a formy może pozazdrościć jej niejedna nastolatka!

Ma 91 lat i wciąż ćwiczy. Musisz to zobaczyć! fot. YouTube

O takiej determinacji marzy niejedna z nas! Johanna Quaas ma 91 lat i – jak twierdzi – nie wyobraża sobie życia bez sportu. Aktywność fizyczna jest jej sposobem na zachowanie sylwetki, ale nie tylko – także zdrowia i dobrego samopoczucia.

Johanna Quaas jest najstarszą gimnastyczką na świecie, na zawodach występuje w grupach wiekowych 70–75 lat, gdyż po prostu.... nie przewidziano wyższych.

Johanna Quaas naprawdę nazywa się Johanna Geiβler. Przyszła na świat w 1925 roku w Hohenmölsen w Niemczech. Już w dzieciństwie zaczęła trenować gimnastykę, która szybko stała się jej życiową pasją. Ta forma rekreacji wymaga dużej sprawności i siły.

Świat usłyszał o wiekowej gimnastyczce pięć lat temu, gdy ta zamieściła w internecie wideo z jednego z treningów. Od tego czasu w mediach regularnie pojawiają się wywiady z Johanną, która mimo upływu lat imponuje formą i nie rezygnuje z udziału w zawodach.

RadioZET.pl/SI

Oceń