Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Martyna Wojciechowska dostała własną lalkę Barbie

07.03.2018 08:56

Martyna Wojciechowska ma własną lalkę Barbie! Jest pierwszą Polką, która otrzymała to wyróżnienie.

Martyna Wojciechowska z lalką Barbie fot. Eastnews

Martyna Wojciechowska ma własną lalkę Barbie

Martyna Wojciechowska stała się wzorem dla popularnej lalki — otrzymała własną Barbie Shero. To wyróżnienie przyznawane kobietom na całym świecie, które znane są z tego, że łamią stereotypy. Oprócz prestiżowego tytułu dostają także lalkę Barbie stworzoną na własne podobieństwo.

„To podróżniczka, himalaistka, dziennikarka. Kobieta, która realizując wyprawy na krańce świata, podróżuje do ludzi, nie do miejsc. Jej pasja, zaangażowanie i postawa są dla małych i dużych kobiet potwierdzeniem, że nie ma rzeczy niemożliwych, że warto mieć marzenia i je spełniać” — można przeczytać w oficjalnym uzasadnieniu.

Martyna Wojciechowska jest pierwszą Polką, która otrzymała własną lalką Barbie. Barbie Shero mają m.in. znana z działalności charytatywnej amerykańska aktorka Emmy Rossum i pochodząca z tego samego kraju Kristin Chenoweth, piosenkarka, która została adoptowana i jest rzeczniczką adopcji na całym świecie.

Barbie została stworzona przez Ruth Handler w 1958 na podstawie przeznaczonej dla dorosłych niemieckiej lalki Lilli. Barbie zadebiutowała 9 marca 1959 na targach zabawek w Nowym Jorku po wykupieniu praw do Lilli przez założoną przez Ruth i Elliotta Handlerów firmę Mattel. W tym roku kultowa lalka kończy więc 60 lat.

RadioZET.pl/SI

Oceń