McDonald's odwrócił swoje logo z okazji Dnia Kobiet

08.03.2018 09:19

8 marca McDonald's na swoich anglojęzycznych profilach w mediach społecznościowych odwrócił swoje logo o 180 stopni. Dlaczego? W ten sposób przedstawiciele marki chcą uczcić Międzynarodowy Dzień Kobiet.

McDonalds odwrócone logo fot. Twitter

McDonald's. Odwrócone logo z okazji Dnia Kobiet

Słynne na całym świecie logo McDonald's – złota litera „M" na czerwonym tle – 8 marca zostało obrócone o 180 stopni tak, by wyglądać jak litera „W" (co nawiązuje oczywiście do angielskiego słowa „Woman", czyli „kobieta"). Tak odwrócone logo można zobaczyć np. na amerykańskim Facebooku popularnego fast foodu albo np. w restauracjach w Kalifornii.

mcdonalds

– Aby uczcić kobiety na całym świecie, po raz pierwszy w historii naszej marki odwrócimy nasze słynne łuki z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, aby uczcić niezwykłe osiągnięcia kobiet, zwłaszcza tych, które pracują w naszych restauracjach – poinformowała Wendy Lewis, przedstawicielka kierownictwa firmy, w rozmowie z Business Insider.

mcddonalds

Pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych, choć tradycji celebrowania święta kobiet można doszukać się już w starożytnym Rzymie. W Polsce Dzień Kobiet cieszył się dużą popularnością głównie w czasach PRL-u. Obecnie obchodzony jest w kilkudziesięciu państwach na całym świecie.

8 marca jest też doskonałym pretekstem do dyskusji nad równouprawnieniem kobiet i poszanowaniem ich praw.

RadioZET.pl/SI

Oceń