Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Międzynarodowy Dzień Kobiet 2018 na Google Doodle

08.03.2018 11:10

8 marca 2018 Google Doodle uczciło Międzynarodowy Dzień Kobiet i w interaktywnych grafikach zaprezentowało wyjątkowe historie wyjątkowych pań: artystek z różnych stron świata.

Google Doodle 08.03. fot. screen Google Doodle

Google Doodle 8 marca 2018 z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet uhonorowało kobiety i zaprezentowało sylwetki kilku mało znanych pań, które opowiadają o przełomowych chwilach swojego życia. Tradycyjnie na startowej stronie Google pojawiła się interaktywna grafika, po kliknięciu której zostajemy przeniesieni do 12 ikonek, prezentujących 12 kobiet. Klikając w wybrane okienko możemy obejrzeć krótki "komiks" opisujący ich historię. Oprócz tego Doodle zachęca wszystkie panie do podzielenia się swoją historią i opublikowaniu jej w sieci z hashtagiem #HerStoryOurStory.

Życzenia i wierszyki na Dzień kobiet 2018

"Mimo że na naszej stronie głównej znajduje się tylko 12 historii, zapraszamy wszystkie chętne, aby dołączyły do nas publikując swoje osobiste historie o chwili, osobie lub wydarzeniu, które wpłynęły na ich życie jako kobiety" - zachęcają twórcy Doodle.

1

Google Doodle na 8 marca 2018

W gronie kobiet, które opowiedziały swoją historię dla potrzeb Google Doodle na Międzynarodowy Dzień kobiet 2018 są: Philippa Rice, Tillie Walden, Anna Haifisch, Tunlaya Dunn, Saffa Khan, Karaby Poppo Molestane, Esteli Meza, Kaveri Gopalakrishnan, Francesca Sann, Laerte, Chihiro Takeuchi i Isuri. Każda z tych kobiet reprezentuje inną dziedzinę twórczości, wszystkie pochodzą z odmiennych kręgów kulturowych, mieszkają w innych krajach. Kim dokładnie są i jaka jest ich historia? O tym można się przekonać klikając w każdą z ikonek.

1

#HerStoryOurStory

Takim hashtagiem Google opisało historie dwunastu kobiet i właśnie nim należy oznaczyć własną historię - jeśli zdecydujemy się ją opisać. Wśród kobiet, które zostały zaprezentowane na głównej stronie, są artystki z różnych środowisk, które w wizualnych narracjach dzielą się swoją opowieścią. Podczas gdy każda z nich opowiada swoją wyjątkową historię, tematy są uniwersalne, co przypomina nam, że często mamy ze sobą wspólnego.

"Mamy nadzieję, że połączona siła słów i obrazów pomoże ożywić te historie wywołując zrozumienie, empatię i oddając ducha dzisiejszego dnia" - czytamy w opisie Doodla. "Ten projekt był dla nas niesamowitą podróżą, napędzaną szczerością, głębią i odwagą naszych narratorek".

Dzień Mężczyzn i Dzień Chłopaka - to to samo święto?

RadioZET.pl/SA

Oceń