Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nosisz podarte jeansy? Uważaj, to może być niebezpieczne!

22.05.2018 16:40

Podarte i poprzecierane jeansy nadal są bardzo modne. Niestety, noszenie ich wiosną i latem może okazać się niebezpieczne. Dlaczego? Oto zdjęcia z sieci, które pokazują, o czym trzeba pamiętać przed założeniem podartych spodni.

podarte jeansy fot. Pixabay

Może się to wydawać dziwne, jednak w sieci pojawia się coraz więcej zdjęć publikowanych przez miłośniczki podartych spodni, które narzekają na problemy, jakich nabawiły się, nosząc swój ulubiony ciuch. O co chodzi? O... poparzenia słoneczne.

Kobiety pokazują, jak wyglądają ich nogi po dniu spędzonym na słońcu. Niektóre przyznają, że skorzystanie z kremu do opalania z wysokim filtrem z pewnością uchroniłoby je od niepotrzebnego bólu, ale i – kiedy już zaczerwienienie przejdzie w  brąz – od krzywej, nieestetycznej opalenizny. Jak to wygląda? Oto kilka zdjęć, które ukazują ten problem.

1
2
1

Kobiety nie wiedzą, jak pozbyć się swojej niechcianej opalenizny, a niektóre ostrzegają przed naprawdę silnymi poparzeniami.

Niestety, nie są to jedyne problemy, z jakimi mogą borykać się wielbicielki obcisłych, podartych jeansów. Już kilka lat temu badacze udowodnili, że takie spodnie mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia: zmniejszają dopływ krwi do nóg, uszkadzając w ten sposób mięśnie i włókna nerwowe, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji – z paraliżem włącznie. O tym z kolei zrobiło się głośno po przykrym incydencie w Australii, gdzie kobieta doznała częściowego porażenia nerwów spowodowanego noszeniem zbyt obcisłych spodni.

RadioZET.pl/adelaidenow.com.au/SA

Oceń