Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nosisz podarte jeansy? Uważaj, to może być niebezpieczne!

22.05.2018 16:40

Podarte i poprzecierane jeansy nadal są bardzo modne. Niestety, noszenie ich wiosną i latem może okazać się niebezpieczne. Dlaczego? Oto zdjęcia z sieci, które pokazują, o czym trzeba pamiętać przed założeniem podartych spodni.

podarte jeansy fot. Pixabay

Może się to wydawać dziwne, jednak w sieci pojawia się coraz więcej zdjęć publikowanych przez miłośniczki podartych spodni, które narzekają na problemy, jakich nabawiły się, nosząc swój ulubiony ciuch. O co chodzi? O... poparzenia słoneczne.

Kobiety pokazują, jak wyglądają ich nogi po dniu spędzonym na słońcu. Niektóre przyznają, że skorzystanie z kremu do opalania z wysokim filtrem z pewnością uchroniłoby je od niepotrzebnego bólu, ale i – kiedy już zaczerwienienie przejdzie w  brąz – od krzywej, nieestetycznej opalenizny. Jak to wygląda? Oto kilka zdjęć, które ukazują ten problem.

1
2
1

Kobiety nie wiedzą, jak pozbyć się swojej niechcianej opalenizny, a niektóre ostrzegają przed naprawdę silnymi poparzeniami.

Niestety, nie są to jedyne problemy, z jakimi mogą borykać się wielbicielki obcisłych, podartych jeansów. Już kilka lat temu badacze udowodnili, że takie spodnie mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia: zmniejszają dopływ krwi do nóg, uszkadzając w ten sposób mięśnie i włókna nerwowe, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji – z paraliżem włącznie. O tym z kolei zrobiło się głośno po przykrym incydencie w Australii, gdzie kobieta doznała częściowego porażenia nerwów spowodowanego noszeniem zbyt obcisłych spodni.

RadioZET.pl/adelaidenow.com.au/SA

Oceń