Przez akrylowe paznokcie kobieta omal nie straciła kciuka

10.09.2018 12:59

Jedną z popularniejszych metod stylizacji paznokci jest modelowanie akrylem. Choć zabieg ten nie jest zbyt skomplikowany, to jednak niekiedy dojść może do nieprzewidzianych konsekwencji.

Akrylowe paznokcie fot. Pixabay

Nie wiadomo dokładnie, co spowodowało taką reakcję w organizmie Lowrianne Wilson z Porthcawl w Walii. Po kilku dniach od wykonania akrylowych paznokci kobieta zaczęła odczuwać pulsujący ból lewego kciuka. Ból był coraz silniejszy, z czasem pojawiła się opuchlizna i kobieta postanowiła udać się z problemem do szpitala.

Przez akrylowe paznokcie omal nie straciła kciuka

Lekarze stwierdzili, że konieczne jest najpierw usunięcie paznokcia, więc chora została odesłana do salonu piękności. Tam osoba wykonująca zabieg odmówiła usunięcia akrylu, przez co stan kciuka się pogarszał. Ostatecznie wdało się zakażenie, które powodowało u kobiety potworny ból. Konieczna była też operacja. Wykonano ją niemal w ostatniej chwili, zanim jeszcze doszło do zakażenia tkanki kostnej. Wtedy nie udałoby się uniknąć amputacji kciuka.

3 fot. Facebook/Lowrianne Wilson

Co więcej, z powodu bólu kobieta nie mogła przez długi czas wykonywać swoich obowiązków, przez co straciła pracę.

Jak przyznała Lowrianne, po tym, jak dowiedziała się, że jej paznokieć już nigdy może nie odrosnąć, nie zamierza więcej robić sztucznych paznokci.

Annie Collins, ekspert z Sussex, wyjaśnia, że nakładanie akrylu zwykle jest bezpieczne, jednak pod warunkiem, że materiał zostanie zaaplikowany w prawidłowy sposób i odpowiednio wysterylizowanymi narzędziami. Jak zwykle, zalecane jest udawanie się do sprawdzonych, polecanych gabinetów.

RadioZET.pl/Metro.co.uk/SA

Oceń