To plakat festiwalu w Cannes. Internauci są oburzeni

30.03.2017 15:39

Tegoroczny festiwal w Cannes odbędzie się od 17 do 28 maja. Organizatorzy opublikowali już oficjalny plakat wydarzenia. Problem w tym, że nie wszystkim się on podoba. 

To plakat festiwalu w Cannes. Internauci są oburzeni fot. Twitter

Festiwal filmowy w Cannes: Claudia Cardinale na plakacie

Na afiszu można oglądać archiwalne zdjęcie Claudii Cardinale – jednej z największych, obok Sophii Loren i Giny Lollobrigidy, gwiazd kina włoskiego.  Aktorka nazywana najpiękniejszą Włoszką z Tunisu rozkochała w sobie publiczność na całym świecie.

Wydawałoby się więc, że umieszczenie jej na plakacie promującym święto kina będzie doskonałym pomysłem. I byłoby tak w rzeczywistości, gdyby graficy odpowiedzialni za projekt nie postanowili jej na siłę wyszczuplić. To nie żadne złudzenie optyczne – aktorka ma wyraźnie odchudzone uda i talię.

Internauci – a zwłaszcza internautki – nie kryją oburzenia. Twierdzą, że coś takiego w dwudziestym pierwszym wieku nie powinno być dozwolone nawet w świecie mody, a co dopiero w świecie kultury.

Claudia Cardinale wypowiedziała się na łamach Huffington Post na temat towarzyszących plakatowi kontrowersji.

 – Zdjęcie zostało zretuszowane, żeby bardziej zaznaczyć efekt gry światłem i pokazać mnie jako postać niczym ze snów - powiedziała aktorka. - Tu nie ma miejsca na realizm i jako feministka nie widzę tu zniewagi w stosunku do kobiecego ciała. Są o wiele ważniejsze problemy na świecie, o których powinniśmy dyskutować. To tylko kino – dodała, a jej wypowiedź przytacza gazeta.pl.

RadioZET.pl/SI

Oceń