Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Torba jak z IKEI od projektanta. Cena? Powalająca

20.04.2017 14:42

Znana na całym świecie niebieska torba na zakupy marki IKEA doczekała się swojej luksusowej odpowiedniczki. Czy jest warta tej ceny?

Torba jak z IKEI od projektanta. Cena? Powalająca fot. Balenciaga

Torba Balenciaga wygląda niemal identycznie jak słynna shopperka szwedzkiego giganta meblowego. Jedyne różnice? Materiał, no i cena. Podczas gdy pojemną torebkę na zakupy można w Ikei kupić za niecałe dwa złote, jej designerska siostra wykonana jest ze skóry i kosztuje – bagatela – 2145 dolarów, czyli prawie 8 tysięcy złotych!

frakta

Czy to plagiat? Na szczęście przedstawiciele Ikei nie będą udowadniać swoich praw w sądzie. –  Fakt, że torba Balenciagi przypomina naszą kultową torbę z materiałów z recyclingu jest dla nas wielkim pochlebstwem. Nic nie przebija uniwersalności naszej wielkiej niebieskiej torby!  – przyznał potulnie rzecznik szwedzkiej firmy.

Nowa torba IKEA: zastąpi niebieską

Co na to francuski projektant? Na razie nie odpowiedział na zarzuty internautów, którzy od razu zauważyli podobieństwo.

Zrzut ekranu 2017-04-20 o 14.39.24 1

Czy Arena Extra-Large Shopper Tote Bag będzie sprzedawała się jak świeże bułeczki albo chociaż tak dobrze jak jej tańsza odpowiedniczka? Czekamy tylko, aż któraś z blogerek pojawi się z francuską wersją szwedzkiej torebki. Filip Chajzer na pewno byłby zachwycony.

RadioZET.pl/SI

Torby sportowe męskie - kiedy sprawność fizyczna jest równie ważna co styl

Jak dobrać odpowiednią walizkę damską?

Oceń