Krzysztof Warlikowski laureatem operowego Oscara. Zdobył nagrodę w kategorii reżyserskiej

30.04.2019 11:10

Krzysztof Warlikowski zdobył operowego Oscara - International opera Awards w kategorii reżyserskiej. Nagrodę zdobył również Waldemar Dąbrowski - dyrektor warszawskiego Teatru Wielkiego -Opery Narodowej."Leadership in Opera" to nagroda przyznawana za wybitne zarządzanie instytucją kultury. 

Krzysztof Warlikowski fot. Lukasz Klos/ Reporter/ East News

Krzysztof Warlikowski i Waldemar Dąbrowski z nagrodami na International Opera Awards

Krzysztof Warlikowski i Waldemar Dąbrowski zostali nagrodzeni na International Opera Awards. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, w londyńskim teatrze Sadler's Wells. Krzysztof Warlikowski zdobył wyróżnienie - operowego Oscara w kategorii "nowa produkcja" za realizację "Z domu umarłych"  opery Leosa Janacka, przygotowaną dla londyńskiej Royal Opera House. Z kolei Waldemarowi Dąbrowskiemu przyznano wyróżnienie za wybitne kierowanie instytucją operową.

"To dobry czas dla polskiej opery"

"To dobry czas dla polskiej opery i twórców operowych. Sukces Mariusza Trelińskiego nie jest incydentem; silną pozycję w świecie opery od dawna cieszy się Krzysztof Warlikowski, mamy znakomite grono śpiewaków; w 2017 r. dostaliśmy nagrodę w kategoriach "dzieło odzyskane na nowo" za "Goplanę". Istniejemy w tym elitarnym świecie coraz bardziej, coraz mocniej jako partnerzy czołowych teatrów. Nigdy wcześniej tak nie było" - powiedział Waldemar Dąbrowski w rozmowie z Onetem.

Zagłosuj

Chodzisz do opery?

RadioZET.pl/Onet.pl/ SW

Oceń