Kultowa sieć pizzerii wkracza do Polski. Znamy plany amerykańskiego giganta

10.11.2017 13:10

Amerykański gigant restauracyjny Papa John’s wchodzi na polski rynek. Nieopodal Okęcia otwiera bazę, a w planach jest otwarcie ponad 20 restauracji w całym kraju. W USA restauracje Papa John’s uchodzą za kultowe.

Kultowa sieć pizzerii wkracza do Polski. Znamy plany amerykańskiego giganta fot. Pixabay
Zagłosuj

Zamierzasz spróbować pizzy w Papa John's?

Papa John’s to trzecia co do wielkości sieć pizzerii na świecie, która może się pochwalić liczbą ponad 5 tys. restauracji w 45 krajach. To bardzo dużo, zwarzywszy, że firma powstała w 1984 roku.

Gigant z USA

To nie pierwszy rynek, jaki Papa John’s próbuje zająć na wschodzie Europy. Koncern działa już m.in. na Białorusi i w Rosji, gdzie ma już ponad 100 restauracji, które cieszą się uznaniem klientów. Papa John’s „przyjęło się” nawet w trudnym dla restauracji sieciowych rynku w Paryżu.

Baza przy Okęciu

Zarząd koncernu nie kryje zadowolenia z rozpoczęciem działalności na nowym rynku. – W ramach realizacji strategii wprowadzenia sieci restauracji Papa John’s na polski rynek przystąpiliśmy do poszukiwania odpowiedniej powierzchni z przeznaczeniem na nasze Centrum Jakości. Miejsce, gdzie są produkowane i składowane świeże podkłady do pizzy i produkty do ich przygotowania, które są dostarczane kilka razy w tygodniu do naszych restauracji. Wiedzieliśmy, że powierzchnia musi spełniać odpowiednie wymogi sanitarne i lokalizacyjne. Ostatecznie wybór padł na inwestycję Ideal Distribution Center, która spełnia nasze oczekiwania we wszystkich aspektach – mówi Ewelina Rzedkowska, Operation Director Papa John’s Poland w rozmowie z ProjektInwestor.pl.

Czekamy zatem na otwarcie pierwszych restauracji w Polsce.

RadioZET.pl/ ProjektInwestor.pl/strz

Oceń