Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kultowa sieć pizzerii wkracza do Polski. Znamy plany amerykańskiego giganta

10.11.2017 13:10

Amerykański gigant restauracyjny Papa John’s wchodzi na polski rynek. Nieopodal Okęcia otwiera bazę, a w planach jest otwarcie ponad 20 restauracji w całym kraju. W USA restauracje Papa John’s uchodzą za kultowe.

Kultowa sieć pizzerii wkracza do Polski. Znamy plany amerykańskiego giganta fot. Pixabay
Zagłosuj

Zamierzasz spróbować pizzy w Papa John's?

Papa John’s to trzecia co do wielkości sieć pizzerii na świecie, która może się pochwalić liczbą ponad 5 tys. restauracji w 45 krajach. To bardzo dużo, zwarzywszy, że firma powstała w 1984 roku.

Gigant z USA

To nie pierwszy rynek, jaki Papa John’s próbuje zająć na wschodzie Europy. Koncern działa już m.in. na Białorusi i w Rosji, gdzie ma już ponad 100 restauracji, które cieszą się uznaniem klientów. Papa John’s „przyjęło się” nawet w trudnym dla restauracji sieciowych rynku w Paryżu.

Baza przy Okęciu

Zarząd koncernu nie kryje zadowolenia z rozpoczęciem działalności na nowym rynku. – W ramach realizacji strategii wprowadzenia sieci restauracji Papa John’s na polski rynek przystąpiliśmy do poszukiwania odpowiedniej powierzchni z przeznaczeniem na nasze Centrum Jakości. Miejsce, gdzie są produkowane i składowane świeże podkłady do pizzy i produkty do ich przygotowania, które są dostarczane kilka razy w tygodniu do naszych restauracji. Wiedzieliśmy, że powierzchnia musi spełniać odpowiednie wymogi sanitarne i lokalizacyjne. Ostatecznie wybór padł na inwestycję Ideal Distribution Center, która spełnia nasze oczekiwania we wszystkich aspektach – mówi Ewelina Rzedkowska, Operation Director Papa John’s Poland w rozmowie z ProjektInwestor.pl.

Czekamy zatem na otwarcie pierwszych restauracji w Polsce.

RadioZET.pl/ ProjektInwestor.pl/strz

Oceń