Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kupili ubrania w Zarze i znaleźli na nich ukrytą wiadomość

06.11.2017 14:24

Klientów sieci Zara w Stambule w kupionych przez siebie ubraniach hiszpańskiej sieciówki znaleźli ostatnio listy. O sprawie informuje „Independent".

Kupili ubrania w Zarze i znaleźli na nich ukrytą wiadomość fot. Wikipedia

Ta historia zaczyna się pozytywnie – ale nic bardziej mylnego – wszyte w rękawy, dżinsy i inne części garderoby listy nie były specjalnie zaplanowaną akcją marketingową. Pracownicy fabryk, gdzie produkuje się m.in. ubrania Zary, napisali klientom, że ich pracodawca, właściciel firmy Bravo Tekstil, nieoczekiwanie zamknął fabrykę i z dnia na dzień zwolnił wszystkich. Do tego mężczyzna nie wypłacił im wynagrodzenia za kilka ostatnich miesięcy.

„Wykonałem przedmiot, który chcesz kupić, ale nie otrzymałem za to wynagrodzenia" – mieli okazję przeczytać klienci.

Rzecznik marki Inditex, do której należy Zara, wydał oświadczenie w tej sprawie. Mocno podkreślił, że chociaż spółka nie miała nic wspólnego z zamknięciem fabryki, bowiem wywiązała się ze wszystkich zobowiązań wobec niej, to i tak stara się o utworzenie funduszu pomocowego dla pracowników Bravo Textil, którzy nagle zostali pozbawieni środków do życia. Takie podejście Inditexu bardzo nam się podoba! Miejmy nadzieję, że byli pracownicy szybko dostaną nową pracę oraz zaległe wynagrodzenie.

RadioZET.pl/SI/Independent
Wygodne i nietypowe topy dla kobiet

Oceń