Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kurczaki jak z KFC! Jamie Oliver podzielił się przepisem

01.03.2018 14:18

Kurczaki jak z KFC — wielu miłośników mięsa zastanawia się, jak przygotować nuggetsy tak, by smakowały jak w popularnym amerykańskim fast foodzie. Popularny kucharz Jamie Oliver twierdzi, że sekret złocistej panierki to zaledwie kilka składników. Jakich?

Kurczaki jak z KFC! Jamie Oliver podzielił się przepisem

Kurczaki jak z KFC. Przepis

Wszyscy wiemy, że są niezdrowe, a jednak miłośników kurczaków z KFC nie brakuje. Nieco zdrowszą wersję można przygotować sobie w domu. Popularny na całym świecie kucharz, Jamie Oliver, opracował najprostszą wersję przepisu, dzięki której ponoć można wyczarować kurczaka smakującego tak jak ten z KFC.

Sekret kurczaka jak z KFC tkwi w zaledwie kilku składnikach — oprócz mięsa (oczywiście jak najlepszej jakości) niezbędne będą: 

Olej roślinny, smalec lub połączenie obu tłuszczów
Mąka pszenna
Pieprz cayenne
Odrobina soli morskiej
Trochę czarnego pieprzu mielonego

Zrzut ekranu 2018-03-01 o 14.05.40

Jak przygotować kurczaka jak z KFC?

Na dużej, głębokiej, żeliwnej patelni należy rozgrzać tłuszcz (tak, by zapełnić jedną trzecią jej objętości). Mąkę należy wsypać do papierowej torby razem z solą morską, pieprzem cayenne i dużą ilością czarnego mielonego pieprzu.

Suchego kurczaka należy włożyć do torebki i potrząsnąć, tak aby przyprawy równo się do niego przykleiły. Po wyjęciu kurczaka należy zetrzeć nadmiar mąki i przystąpić do smażenia. Mięso powinno być ułożone na patelni w ten sposób, by kawałki kurczaka na siebie nie nachodziły.

Po usmażeniu kurczaka na złocisto należy położyć go na ręczniku kuchennym, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Najlepszy jest zaraz po przygotowaniu!

Przepis w oryginalnej wersji znajdziesz na Independent.

RadioZET.pl/SI

Oceń