Zamknij

Lennox New: Niepowtarzalna struktura, która ociepli każde wnętrze

Redakcja
03.12.2018 17:59
Lennox New: Niepowtarzalna struktura, która ociepli każde wnętrze
fot. Shutterstock

Chociaż z pozoru ciemne i ponure kolory kojarzą się z zimnem, istnieje sposób na to, aby odwrócić sytuację o 180 stopni. Kolekcja Lennox New mebli Forte zapewnia nietuzinkowe wykończenie ścian i podłóg, a meble sprawiają, że surowy styl dostarcza więcej ciepła niż się może wydawać.

Razem z żoną kupiliśmy mieszkanie w dawnej fabrycznej dzielnicy. Jedno z pomieszczeń bardzo różniło się od pozostałych: m.in. na ścianach były odsłonięte cegły, a rury i wsporniki były widoczne gołym okiem. Wobec tego ustaliliśmy, że będzie to pokój dzienny. Chcieliśmy mieć miejsce, które będzie jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Dlatego wystrój rozpoczęliśmy od aranżacji właśnie tego pokoju.

Pierwszą decyzją było to, aby nie walczyć z ukrywaniem niedociągnięć, lecz postarać się zamienić wady w zalety. W związku z tym uzgodniliśmy, że najlepiej sprawdzi się tu surowy styl, który dawniej stosowano na wielkich, pofabrycznych przestrzeniach. Do podkreślenia takiego wnętrza potrzebowaliśmy kolorów, które optycznie powiększyłyby pokój. Wybór odpowiedniej barwy to podstawowy krok. Chcieliśmy czuć się swobodnie w dobrze urządzonym wnętrzu. Moja żona przekonała mnie, że w przyszłym roku jednym z trendów będą pastele. Jednak musieliśmy pamiętać, że w tym pokoju mieliśmy postawić na styl industrialny, który nie pasowałby do tego koloru. Dlatego postawiliśmy na kolor ciemnoszary. Po wybraniu barwy, musieliśmy zdecydować, które meble będą najlepiej pasowały do ścian.

lennox New
fot. kolekcja Lennox New mebli Forte

Chodziliśmy po różnych salonach meblowych, ale nic nam się nie podobało, wydawało nam się, że nikt nie rozumie naszych potrzeb. Po dotarciu do salonu meblowego Forte wszystko się zmieniło. Idealnym rozwiązaniem była kolekcja Lennox New, w której dekor betonu sprawdza się doskonale na meblach. Dzięki temu udało nam się połączyć dekor z bielą, co zaowocowało genialnym efektem końcowym, a meble przypominają obrazy oprawione w ramy. Ich nowoczesna linia została podkreślona prostymi, ale nieprzykuwającymi uwagę chromowanymi uchwytami. Nasi znajomi nie wyobrażają sobie, żeby to pomieszczenie wyglądało inaczej. Pokój, który z początku odpychał, stał się prawdziwym sercem domu, w którym każdy spędza mnóstwo czasu.

Obawialiśmy się, że zimą, kiedy temperatura nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz, surowe wnętrze sprawi, że nasi goście nie będą chcieli tu przebywać. Nic bardziej mylnego. Okazało się, że zastosowanie stylu Fusion spowodowało, iż nasi znajomi czuli się o wiele lepiej w tym pokoju niż w górskim pensjonacie z kominkiem. Wybór był strzałem w dziesiątkę, a duża kanapa, która pomieści kilka osób była idealnym elementem wystroju tego pokoju. Wybraliśmy ją dzięki mojej żonie. To ona nauczyła mnie śledzenia trendów i wybierania w ten sposób, aby mebel pozostał w harmonii z tym, co już mieliśmy. Z kolei ja pokazałem się z innej strony.

gasparo
fot. kolekcja Gasparo mebli Forte

Jako przykładny mąż pokazałem, co to znaczy funkcjonalność. Dlatego zdecydowałem, że duża i przeszklona witryna z kolekcji Gasparo mebli Forte będzie pełnić funkcję biblioteczki. Pomysł od razu spodobał się żonie. Telewizor, który umila nam czas znalazł się na niskiej szafce z dużą ilością szuflad, w której znajduje się pokaźna kolekcja płyt. Rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza zimą, gdy za oknem panuje biała zawierucha. Wówczas siedzimy z żoną we dwoje i słuchamy naszej ulubionej muzyki.

Dodatkowo ozdoby, które znalazły się w tym pokoju m.in. koc i poduszki, wniosły mnóstwo ciepła i światła. Mimo że zaprojektowaliśmy pokój w celu spędzania czasu wyłącznie ze sobą, nie mogliśmy odmówić naszym pozostałym znajomym, którzy po jakimś czasie mówili nam, że wchodząc do tego pomieszczenia, czuli, że wypełnia ich nowa i pozytywna energia. Być może, dlatego do każdego spotkania wracamy z uśmiechem na ustach.

Materiał powstał we współpracy z producentem mebli Forte.