Lidl wprowadza organiczne prosecco, które rzadziej wywołuje kaca

11.10.2017 11:54

12 października w sklepach Lidl zadebiutuje organiczne prosecco, którego picie - podobno - rzadziej będzie powodować kaca. Ile w tym prawdy?

Prosecco Lidl fot. Pixabay

Organic Prosecco Spumante dostępne będzie w brytyjskich sklepach sieci w cenie 7,99 funta (czyli około 38 złotych). Sekretem tego organicznego wina musującego, jak twierdzą przedstawiciele Lidla, jest niższa zawartość siarczanowych konserwantów, które stosuje się w tradycyjnej produkcji, a które to odpowiadać mogą za odczuwanie kaca. Oprócz tego, winogrona uprawiane są w ekologiczny sposób - bez użycia nawozów chemicznych, herbicydów, pestycydów i środków owadobójczych. Co ciekawe, piwnice, w których przechowywane jest organiczne prosecco, czyszczone są wyłącznie wodą z recyklingu.

Anna Spooner, ekspert od win, w wypowiedzi dla The Independent wyjaśnia, że choć liczba osób uczulonych na siarczyny zawarte w winie nie jest tak duża, to jednak spora część fanów wina doświadcza innych skutków ubocznych związanych z ich spożyciem. Spożywanie win niesiarczynowych może zatem ograniczyć kaca. Jednak czy całkowicie go wykluczy? Wielu ekspertów ma mieszane uczucia. Przypominają oni, że aby nie doświadczać kaca najlepiej po prostu... pić z umiarem.

Zdaniem twórców, organiczne prosecco będzie powodować mniejszego kaca, co jest szczególnie istotne w nadchodzącym okresie świątecznym, kiedy spożycie alkoholi rośnie. Jak pokazują statystyki, w 2017 roku Brytyjczycy spożyli już 12,8 miliona litrów prosecco, a sezon świąteczny jeszcze się nie zaczął. Pierwsza dostawa trafi do sklepów Lidl 12 października, a kolejna 30 listopada.

RadioZET.pl/The Independent/SA

Oceń
Tagi