Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lodziarnia Dudek z Mielca jedną z najpiękniejszych na świecie

09.04.2018 09:43

Brytyjski magazyn „Wallpaper” opublikował listę najbardziej stylowych lodziarni na świecie. W zestawieniu znalazła się lodziarnia Dudek z polskiego Mielca.

Lodziarnia Dudek fot. http://pigalopus.pl/

Lodziarnia Dudek z Mielca jedną z najpiękniejszych na świecie

Lodziarnia Dudek z Mielca wyróżniona została przez prestiżowy magazyn „Wallpaper” specjalizujący się w tematyce designu, architektury i stylu życia. Lokal w podkarpackim Mielcu znalazł się w rankingu z najlepszymi lodziarniami z całego świata, m.in. z Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Marka lodów Dudek została założona w 1986 roku w Szczecinie. W 2015 roku trzecie pokolenie rodziny rozpoczęło ogólnopolską ekspansję. Lodziarnia w Mielcu została zaprojektowana przez duet Pigalopus — Malwinę Borowiec i Karolinę Chodur. „Duet wybrał jasną, pastelową paletę wnętrz, które bardzo dobrze komponują się z firmowym menu i smakami banana, jabłka, czy cytryny” — można przeczytać w uzasadnieniu na stronie magazynu „Wallpaper”.

Utrzymana w pastelowych odcieniach lodziarnia oprócz lodów proponuje także torty, ciasta i inne słodycze.

„Projekt aranżacji wnętrza i zewnętrza budynku lodziarni w Mielcu. Wnętrze zostało wykończone kaflami z charakterystyczną ladą w kolorze miętowym. Na witrynie oraz nad ladą kuchenną zastosowano folię holograficzną, która tworzy ciekawe efekty świetlne, dopełniając delikatne wnętrze. Ręcznie wykonane elementy dekoracji (donice i ozdoby papierowe) tworzą ciepły klimat, który doskonale kontrastuje z produktami lodziarni Dudek” — czytamy na stronie pigalopus.pl.

Zrzut ekranu 2018-04-09 o 09.40.37

RadioZET.pl/SI

Oceń