Zamknij

Majówka 2019: Co robić w Warszawie? Najlepsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe

Sylwia Wamej
30.04.2019 13:24
Co robić w Warszawie?
fot. Shutterstock

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli zostajecie w mieście, możecie w ciekawy sposób spożytkować ten czas. W majówkowym okresie nie brakuje w Warszawie wielu wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Zobaczcie!

Majówka w mieście nie musi być nudna. Oprócz spacerów, wycieczek rowerowych czy  grillowania znajdziemy też wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych.

Festiwal Europejski na Krakowskim Przedmieściu

Majówka w Warszawie rozpocznie się Festiwalem Europejskim. Rozpocznie się 1 maja i potrwa cały dzień. Na scenie wystąpią m.in. artyści z Polski, Niemiec oraz Grecji. Będzie można nauczyć się europejskich tańców - mazura, polki, paso doble, zorby, kankana. Z balkonu Hotelu Bristol wybrzmi "Oda do radości". Będzie można skosztować również dań z całej Europy, m.in. żurku czy chłodnika litewskiego.

shutterstock_402658630

"Szybciej niż światło" - nowy film w Planetarium Niebo Kopernika

Tych, którzy mają ochotę na filmowe emocje, Centrum Nauki Kopernik zaprasza na nowy film "Szybciej niż światło". 

Szybciej niż światło to wycieczka w przyszłość na pokładzie statku wyposażonego w silnik na antymaterię, a nawet napęd warp – prosto ze Star Treka. Czasem science fiction staje się naukową rzeczywistością. Dzięki ludzkiej ciekawości oraz wytrwałości jesteśmy w stanie dotrzeć coraz dalej. Bilet normalny kosztuje 22 złote.

Bieg Flagi

Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zapraszają na VII Bieg Flagi, który odbędzie się 2 maja 2019 roku w
Centrum Olimpijskim Wybrzeże Gdańskie 4.

Wielka defilada „Silni w sojuszach”

3 maja Na Wisłostradzie w Warszawie odbędzie się wielka defilada Wojska Polskiego oraz służb mundurowych pod hasłem „Silni w sojuszach”. Na mieszkańców Warszawy oraz gości czeka wyjątkowe widowisko.

"Time for Chopin"

Time for Chopin to codzienne koncerty, podczas których można wysłuchać utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu wybitnych pianistów.

 Codzienne koncerty chopinowskie Time for Chopin to jedyne całoroczne wydarzenie kulturalne w Warszawie. Wysoki poziom koncertów zapewnia słuchaczom wyjątkowe przeżycia, a muzyka rozbrzmiewająca w kameralnych wnętrzach dostarcza niezapomnianych wrażeń. Celem inicjatywy jest przybliżenie muzyki Chopina, a także wzmacnianie wizerunku Warszawy jako miasta tego wielkiego kompozytora. Oprócz codziennych biletowanych koncertów organizowane są również bezpłatne wydarzenia okolicznościowe, takie jak np. obchody rocznicy urodzin i śmierci Fryderyka Chopina.

Koncerty odbywają się w Starej Galerii ZPAF w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Królewskiego. Wnętrza obiektu na co dzień są miejscem stałych wystaw fotograficznych polskich i zagranicznych artystów. Z okien kameralnej sali, w której odbywają się koncerty, można podziwiać Wisłę oraz ogród położony na skarpie. Mury galerii kryją średniowieczne sklepienia łukowe, które w upalne dni zapewniają naturalną klimatyzację.

"Narkotyki". Spektakl plenerowy w Teatrze Studio

„Narkotyki” Witkacego to pozycja przewrotna. Publicystyka pisana przez kontrowersyjnego artystę w okresie, kiedy czuł się odrzucony, nierozumiany przez krytykę oraz czytelników miała prowokować publiczność, oczyścić pisarza z niepochlebnych opinii i ukazać Witkacego w nowej roli - artysty zaangażowanego. Zaangażowanego w sprawy doczesne, w przekazywanie konkretnego doświadczenia i wiedzy, pouczającego - nie tylko dlaczego nie zażywać substancji odurzających, ale, w „Appendixie”, jak golić się, czy leczyć hemoroidy - oraz wskazującego remedia, jak w dołączonych do tomu „Niemytych duszach”, na paskudne psychiczne i duchowe przywary pobratymców. Oto więc literacka hybryda: poradnik i kompendium, zjadliwa krytyka społeczna obfitująca w wątki autobiograficzne, próba opisania społecznego tabu z zawartym wewnątrz programem naprawczym i mini-wykładem parapsychologicznym. Spektakl "Narkotyki" można oglądać od 30 kwietnia do 4 maja.

Zagłosuj

Wyjeżdżasz na majówkę?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/ SW