Teraz gramy

#MamNaToPapier. Akcja zachęcająca do zrezygnowania z torebek foliowych na bazarach

27.03.2019 14:46

Restauracje wycofują się z podawania do napojów plastikowych słomek, z kolei sprzedawcy pakują produkty nie do foliówek, a w papierowe opakowania. Część z nich, sprzedający na Hali Mirowskiej, wzięła udział w akcji #MamNaToPapier. Zobaczcie szczegóły.

Hala Mirowska fot. Schutterstock.com

#MamNaToPapier zachęca do ograniczenia foliówek 

Będąc w sklepie, sami decydujemy, czy owoce lub inne produkty chcemy spakować do jednorazowej siatki. Jednak na bazarkach bardzo często to sami sprzedawcy pakują klientom produkty do foliowych, jednorazowych siatek. Dlatego powstała akcja #MamNaToPapier, która ma za zadanie ograniczyć, a nawet wyeliminować zużycie foliówek.

Projekt należy do Stowarzyszenia „Miasto Jest Nasze”. Według organizacji każdego roku na wysypiska trafia aż 55 tysięcy ton siatek foliowych. Na razie akcja ruszyła na Hali Mirowskiej. Część kupców wprowadziła już papierowe opakowania. Kilkanaście straganów zrezygnowało z pakowania produktów w foliówki i warto podkreślić, że ich liczba wciąż się zwiększa.

Większość ekologicznych toreb jest darmowa, natomiast za większe torby trzeba zapłacić kilkanaście lub kilkadziesiąt groszy. Jak podkreśla Stowarzyszenie „Miasto Jest Nasze”, powodzenie projektu w dużej mierze zależy od samych konsumentów.

 „Ta akcja jest nie tylko kierowana do sprzedawców, ale tak naprawdę jej powodzenie zależy od postawy konsumentów. Dlatego apelujemy, aby zwracać uwagę na te etykietki, pytać sprzedawców o torby papierowe i z nich korzystać” – zdradzają pomysłodawcy akcji.

Zagłosuj

Korzystasz siatek foliowych?

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ fpiecpl/ SW

Oceń