Zabiegi pielęgnacyjne na wiosnę. Jakie? Zdradzają eksperci!

18.04.2018 12:00

Wiosna w pełni! To doskonały moment na to, by zadbać o siebie. Jakie zabiegi w salonie kosmetycznym polecają specjaliści? Co da najlepsze efekty?

Zabiegi pielęgnacyjne na wiosnę. Jakie? Zdradzają eksperci! fot. Pexels

Manicure hybrydowy. Dlaczego warto?

Mnóstwo obowiązków, grafik wypełniony po brzegi, służbowe spotkania, które zdają się nie mieć końca? Na szczęście w XXI wieku duża liczba obowiązków nie wymusza na nas rezygnacji z bycia zadbaną. Z myślą o kobietach zapracowanych, a także tych, które wolą poświęcać czas innym aktywnościom (np. rodzinie lub przyjaciołom) powstał manicure hybrydowy. To idealne rozwiązanie dla osób, które stawiają na trwałe i wygodne rozwiązania.

Wszyscy wiemy, że dłoń to jedna z naszych wizytówek, a zadbane dłonie i paznokcie to ważna kwestia wizerunkowa nie tylko w pracy, ale i w codziennych relacjach międzyludzkich. Od kiedy wprowadzono manicure hybrydowy, szybkie tempo życia nie jest żadną przeszkodą, by dłonie wyglądały perfekcyjnie i z klasą – i to nawet do trzech tygodni.

– Manicure hybrydowy to rewolucja w stylizacji paznokci. W ciągu ostatnich kilku lat lakiery hybrydowe pojawiły się w niemal wszystkich salonach kosmetycznych i systematycznie wypierają niegdyś bardzo popularne tipsy i żele. Dlaczego? Lakiery hybrydowe to połączenie najlepszych cech klasycznych lakierów do paznokci oraz żeli.Podobnie, jak lakier klasyczny jego nałożenie i ściągnięcie nie wymaga piłowania płytki paznokciowej. Jeżeli lakier jest ściągany w salonie przy użyciu specjalnego płynu, to nie ma mowy o niszczeniu płytki paznokciowej. Co więcej, w salonie Easy Nails do lakierów hybrydowych często proponujemy światłoutwardzalną odżywkę do paznokci, która wspomaga wzrost i utwardza płytkę paznokciową podczas noszenia hybrydy – zdradza ekspert.

Cechy żeli odziedziczone przez lakiery hybrydowe to wytrzymałość i trwałość dzięki utwardzeniu lakieru w lampie UV. Dodatkowym plusem jest fakt, że lakier jest suchy od razu po wykonaniu usługi w salonie. Nie musimy więc, jak w przypadku lakierów klasycznych, uważać na manicure jeszcze przez kolejną godzinę, aby dać lakierowi wyschnąć i utwardzić się.

– Ważne, aby przed wykonaniem manicure hybrydowego sprawdzić, jakimi lakierami wykonywana jest usługa w danym salonie. Na rynku pojawia się coraz więcej lakierów niewiadomego pochodzenia, których skład może nie być do końca przebadany. Warto też zwrócić uwagę na to, czy salon posiada autoklaw i czy używa jednorazowych pilników i polerek do paznokci. Jeżeli widzimy, że kosmetyczka używa pilnik, którym był już wykonany przynajmniej jeden manicure to z dbałości o własne zdrowie lepiej od razu zrezygnować z usługi. Z naszej strony polecamy wykonywanie manicure i pedicure hybrydowego w renomowanych salonach kosmetycznych, które dbają zarówno o standardy higieny oraz używają markowych kosmetyków – mówią specjaliści z salonu Easy Nails.

Depilacja cukrowa. Idealny zabieg nie tylko na wiosnę

Podobnie jak manicure hybrydowy depilacja cukrowa jest zabiegiem dla osób, które stawiają na najwyższą jakość i wygodę. Ponieważ własnej produkcji autorska pasta cukrowa w Easy Waxing wykonana jest wyłącznie z cukru, wody oraz kwasku cytrynowego i nie posiada sztucznych dodatków, jest polecana tym z nas, którzy mają wrażliwą skórę i skłonność do alergii, oraz osobom, którym zależy na wydepilowaniu najdelikatniejszych części ciała, np. strefy bikini. Ponadto pasta cukrowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z żylakami i popękanymi naczynkami krwionośnymi. Pasta przykleja się bowiem wyłącznie do włosków, przez co w żaden sposób nie narusza skóry. Włoski po paście odrastają wolniej i nie wrastają tak jak może się to zdarzyć po innych metodach depilacji.

Po depilacji, resztki pasty bez trudu zmywa się przy pomocy wody – dzięki temu cały zabieg jest błyskawiczny, pozostawia skórę gładką, odświeżoną, wypeelingowaną. Metodą tą można usunąć krótsze włoski, od około 3 milimetrów.

– Depilacja za pomocą pasty cukrowej, jest uważana przez większość naszych klientek Easy Waxing za mniej bolesną od tej przeprowadzanej przy użyciu innych metod. Jest to szczególnie istotne przy depilacji delikatnych części ciała takich jak strefa bikini, pachy lub wąsik. Takie odczucia są spowodowane sposobem nakładania materiału na skórę. Pastę cukrową aplikuje się pod włos, a usuwa wraz z kierunkiem wzrostu włosa. Moment, w którym zarost wyrywany jest z mieszka włosowego, staje się przez to mniej odczuwalny, niż przy depilacji woskiem. Zaczerwienienia po zabiegu, są znacznie mniejsze niż po użyciu innych metod, właśnie dzięki temu, w jaki sposób jest nakładana i odrywana od skóry. Dodatkowo, pasta w czasie nałożenie na skórę ma temperaturę ciała, nie ma więc mowy o podrażnieniach czy poparzeniach spowodowanych zbyt wysoką temperaturą materiału. Każda partia ciała może być poddana temu zabiegowi. Częściej jednak, korzystają z niego kobiety. Dzieję się tak, ponieważ u mężczyzn zarost jest zazwyczaj twardszy, i mniej podatny na usunięcie za pomocą pasty cukrowej. Polecamy jednak, aby każdy przekonał się o dobroczynnych jej działaniach na własnej skórze – mówią eksperci z Easy Waxing.

RadioZET.pl/SI

Oceń