Martyna Wojciechowska skrytykowana w sieci. Burza w... butelce wody?

14.06.2018 10:51

Martyna Wojciechowska została skrytykowana przez fanów za... popieranie plastikowych opakowań. Internauci są zawiedzeni. „Ludzie Pani tego nie zapomną”. Burza w... butelce wody?

Martyna Wojciechowska skrytykowana w sieci. Burza w... butelce wody? fot. Instagram

Dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska od początku swojej obecności w show-biznesie była bardzo lubianą i cenioną postacią. Z łatwością zdobyła sympatię widzów, jednak niedawna sytuacja pokazuje, że równie łatwo tę sympatię można stracić. Wszystko przez kontrowersyjny wpis na temat... plastiku.

Na Instagramie gwiazda zamieściła zdjęcie, przy którym pojawił się długi opis z faktami i mitami na temat plastiku. Treść zaczyna się od hasła, że „plastik nie taki zły”, po którym przekonuje, że jeden ze sprzedawców butelkowanej (w plastik) wody mineralnej „kładzie nacisk na ochronę przyrody i uświadamianie, że nasze nawet najmniejsze działania mają finalnie olbrzymie znaczenie dla Natury”.

Internauci zareagowali błyskawicznie, nie kryjąc oburzenia faktem, że osoba zaangażowana w działania proekologiczne próbuje odczarować „mit złego plastiku”.

„Plastik nie taki zły […]. Często w rozmowach o ochronie środowiska pojawia się temat plastikowych butelek na wodę. MIT: szkło jest lepsze od plastiku. PRAWDA: oba surowce mogą zostać poddane recyklingowi. Jeśli jednak tam nie trafią to plastik rozkłada się 400-1000 lat, szkło – nigdy. Problemem nie jest rodzaj użytego materiału, ale nasze postępowanie z nim” – informuje Wojciechowska.

Setki osób w komentarzach wyraża swój sprzeciw dla takiego stawiania sprawy i krytykuje podróżniczkę. Niektórzy dodają wprost, że chodzi o pieniądze.

„Wstyd... nie spodziewałabym się tego po kobiecie, która zjechała pół świata i jest jakże pro-ekologiczna itd... promować plastikowe butelki. Ile pieniądz robi z człowiekiem!”

„Jak można promować wodę w plastiku i jeszcze próbować plusować jego znaczenie dla środowiska. Jeździsz kobieto tyle po świecie i nie widzisz co się dzieje? WSTYD. Tylko papier i szkło”.

„Pani Martyna po prostu się broni i jak wszystkie celebrytki, bez weryfikacji opowiada to za co zapłacił koncern. Czas przestać promować i oglądać takich ludzi. Swoja droga, bardzo lubiłam Panią Martynę, do czasu...”

Dostało się też producentowi wody.

„No plastik niestety jest zły. Podobnie jak smakowe wody napakowane cukrem”.

To tylko wyrywek komentarzy. Niektórzy przypominają powszechnie znane fakty na temat szkła i plastiku.

„Nie wierzę. To może pomówmy o prawdziwych faktach i mitach. Fakt: plastik jakikolwiek by nie był-zawsze pozostanie materiałem syntetycznym. Jego rozkład to tak na prawdę walka natury o oczyszczenie się z trucizny. Fakt2: Szkło to materiał naturalny. Ot przetopiony kwarc i... uwaga uwaga... nie rozkłada się, bo czy piasek na plaży się rozkłada? No nie, a jest to ta sama substancja. Fakt3: Zamiast reklamować wodę marki żywiec za gruby hajs można by wesprzeć starania o rozszerzenie świadomości społecznej, że można taką samą wodę pić prosto z kranu (lub po przefiltrowaniu). Wtedy do atmosfery nie przedostanie się nawet promil wspomnianego CO2” - tłumaczy jeden z komentujących. I na koniec punktuje Wojciechowską: „No i czas na Mit: Jest Pani wiarygodna w wielu kwestiach i już raz tu o tym pisałem przy okazji ochrony praw zwierząt”.

Wygląda na to, że nie jest to burza w „butelce wody”, bo internauci do sprawy podeszli bardzo serio. Czy Martyna wojciechowska odzyska utracone zaufanie? Do tej pory nie skomentowała sprawy.

RadioZET.pl/SA

Oceń