Zamknij

Masz iPhone'a? Uważaj, bo możesz przepłacać za bilety

Redakcja
26.06.2017 13:21
Jak nie przepłacać za bilety lotnicze
fot. sxc.hu

Turyści kupujący bilety lotnicze korzystając ze smartfonów z IOS płacą za bilety znacznie więcej niż inni podróżujący - tak wynika z badania, które przeprowadził wśród swoich użytkowników Kayak.

Jeśli kupujesz bilety lotnicze za pomocą swojego iPhone'a, to jest duże prawdopodobieństwo, że płacisz za nie blisko połowę więcej niż użytkownik smartfona z androidem. Jednym z popularniejszych celów podróży jest Bangkok. Użytkownicy, którzy kupują bilet korzystając z laptopa, płacą za lot ok. 1214 zł, kupujący smartfonem z androidem 989 zł, a użytkownicy iPhone'ów aż 1462 zł. To średnio ok. 470 zł różnicy. Z czego to wynika?

Business Insider Polska zapytał o to dyrektor regionalną Kayak w Europie Wschodniej i krajach nordyckich - Verę Pershinę. Jak wyjaśniła, przyczyną takich różnic prawdopodobnie są różnice w dochodach, które przekładają się na to, z jakiego smartfona ktoś korzysta. Nie oznacza to oczywiście, że użytkownicy IOS-ów "widzą" tylko droższe oferty, tylko po prostu są skłonni więcej płacić za daną podróż. Oprócz tego rezerwują loty z mniejszym wyprzedzeniem, co ma znaczenie dla końcowej ceny podróży.

Jaki z tego wniosek? Być może, jeśli zależy nam, by wydawać jak najmniej, warto zwrócić większą uwagę na ceny lotów i po prostu nie rezerwować biletów z krótkim wyprzedzeniem.

Co ciekawe, z badania wynika też, że Polacy najchętniej podróżują jesienią: w listopadzie i w grudniu. Rezerwacji lotów użytkownicy laptopów, smartfonów z androidem i smartfonów z IOS dokonują odpowiednio na 53, 50 i 42 dni przed podróżą. Jeszcze dłużej zwlekają z rezerwacją noclegu: 24, 19 i 17 dni.

Jak wskazuje Vera Pershina, smartfony bardzo zmieniły rynek turystyczny. - Wprawdzie nie możemy jeszcze podróżować przez świat wyłącznie ze smartfonem, w którym byłby nasz e-paszport czy e-dowód osobisty, ale całą resztę już mamy w pamięci komórki - mówi dyrektor regionalna Kayak.

A Wy, jak najczęściej zamawiacie bilety lotnicze?

RadioZET.pl/businessinsider.com.pl/SA